Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający!

Widzieliśmy już wiele projektów, na których ludzie robią sobie zdjęcia i składają w film poklatkowy. Przeważnie jest to rok, albo kilka miesięcy. Hugo Cornellier robił sobie jedno zdjęcie codziennie przez 9,5 roku!

Można śmiało powiedzieć, że to bardzo długoterminowy projekt, któremu autor poświęcił naprawdę kawał swojego życia. Hugo Cornellier robił sobie zdjęcia przez prawie 10 lat. Decyzję o rozpoczęciu projektu podjął jako niespełna 12-letni chłopiec i trzymał się swojego postanowienia aż do dnia, który zmienił jego życie – do ślubu.

Podziwiam Hugo za jego samozaparcie i to, że był konsekwentny i wytrwał tak długo. Podejrzewam, że niejednokrotnie chciał porzucić projekt. Przez ten cały czas na pewno doszedł do mistrzostwa w robieniu selfie. Cały filmik trwa około 2,5 minuty i zobaczycie w nim kadry od lutego 2008 roku aż do sierpnia 2017.

Najtrudniejszą kwestią przy tego typu projektach jest utrzymanie zawsze takiej samej pozycji twarzy, by móc później bez problemu złożyć zdjęcia w całość. Każde z nich zostało idealnie dopasowane do poprzedniego. W jednym z filmików Hugo pokazuje jak trzeba przygotować się do takiego projektu.

Zastanawiacie się co będzie dalej z projektem Hugo? Mężczyzna mówi, że zrobi jedno zdjęcie dziś, jutro, pojutrze… i tak aż do dnia, w którym nie będzie fizycznie podnieść ręki i zrobić selfie. Jego celem jest stworzenie filmu poklatkowego, który będzie świadectwem jego całego życia.

Życzmy mu wytrwałości!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Animator Simon Roberts stworzył Photography Mapped - interaktywne narzędzie do nauki fotografii Real-View 3-D: skaner do zdjęć 3D Sztuczna inteligencja stworzyła portrety nieistniejących osób Znajdź swoją złotą godzinę na zdjęcia Zwierzątka o kocich pyszczkach. To zbyt urocze, żeby było prawdziwe! Mówią, że pies z kotem w zgodzie żyć nie może. Zdjęcia zwierzęcych podróżników pokazują, że to nieprawda Lightroom Masterclass – podstawy programu w 30 minut za darmo Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla. Zapozowała do zdjęcia z rodziną Panasonic opracował wizjer dla daltonistów Co znajdziemy w torbie fotograficznej Pete'a Souzy - fotografa Baracka Obamy Aparat fotograficzny ma pomóc ci zapamiętać, a sprawia, że zapominasz Życie po życiu z papierową lustrzanką

Popularne w tym tygodniu:

Film z San Francisco i muzyka z "Blade Runnera" to idealne połączenie Różowe delfiny wróciły do Hongkongu. To jeden z pozytywnych skutków pandemii COVID-19 Zdjęcia dnia. Znamy najbardziej budujące zdjęcie Warszawy Zdjęcie dnia. Fiat 126p w barwach PLL LOT pilotuje samolot Co jest pięknego we wschodzie słońca? Oto naukowe wyjaśnienie Zdjęcie dnia. Jan Paweł II z meteorytem przed Muzeum Narodowym Zdjęcie dnia. Dobrze zachowany XVII-wieczny statek znaleziony w Morzu Bałtyckim Niezwykłe znalezisko: Idealnie zachowany niedźwiedź sprzed 40 000 lat na zdjęciach Burzowy Jowisz. Niezwykłe zdjęcie z Teleskopu Hubble'a Na tym filmie znad San Francisco widać dokładnie, co zrobiły pożary IKEA współpracuje z wirtualną influencerką. Oto, jak prezentuje się na zdjęciach Zdjęcie dnia. 17 września - Dzień Sybiraka - 80. rocznica inwazji sowieckiej