Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający!

Widzieliśmy już wiele projektów, na których ludzie robią sobie zdjęcia i składają w film poklatkowy. Przeważnie jest to rok, albo kilka miesięcy. Hugo Cornellier robił sobie jedno zdjęcie codziennie przez 9,5 roku!

Można śmiało powiedzieć, że to bardzo długoterminowy projekt, któremu autor poświęcił naprawdę kawał swojego życia. Hugo Cornellier robił sobie zdjęcia przez prawie 10 lat. Decyzję o rozpoczęciu projektu podjął jako niespełna 12-letni chłopiec i trzymał się swojego postanowienia aż do dnia, który zmienił jego życie – do ślubu.

Podziwiam Hugo za jego samozaparcie i to, że był konsekwentny i wytrwał tak długo. Podejrzewam, że niejednokrotnie chciał porzucić projekt. Przez ten cały czas na pewno doszedł do mistrzostwa w robieniu selfie. Cały filmik trwa około 2,5 minuty i zobaczycie w nim kadry od lutego 2008 roku aż do sierpnia 2017.

Najtrudniejszą kwestią przy tego typu projektach jest utrzymanie zawsze takiej samej pozycji twarzy, by móc później bez problemu złożyć zdjęcia w całość. Każde z nich zostało idealnie dopasowane do poprzedniego. W jednym z filmików Hugo pokazuje jak trzeba przygotować się do takiego projektu.

Zastanawiacie się co będzie dalej z projektem Hugo? Mężczyzna mówi, że zrobi jedno zdjęcie dziś, jutro, pojutrze… i tak aż do dnia, w którym nie będzie fizycznie podnieść ręki i zrobić selfie. Jego celem jest stworzenie filmu poklatkowego, który będzie świadectwem jego całego życia.

Życzmy mu wytrwałości!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Najpopularniejsze drzewko na Instagramie zniszczone. Wandale użyli piły Satelita Canona stracony przez nieudany lot rakiety Lil Bub nie żyje. Była ukochanym kotem internetu Polaroidy, czyli fotograficzne wspomnienia w krótkiej animacji „Lost Property” Jak wygląda obraz tworzony przez ponad 4 lata? Ciekawska pantera śnieżna pozuje do selfie Canon EF 200 mm f/1.8 - ta armata jest znana również jako "Oko Saurona" Twarze ludzi, którzy nie istnieją. Zostały stworzone przez sztuczną inteligencję Najsłynniejsze zdjęcie Muhammada Alego trafiło na aukcję Sir Elton John jest posiadaczem najwspanialszej prywatnej kolekcji fotografii na świecie Mężczyzna odnalazł zaginiony aparat, który był na Księżycu. To oryginał! Tryby niewolnika i pana oraz murzyny. Czy to fotograficzny rasizm? [OPINIA]

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia: Szokujący materiał z hiszpańskiej hodowli trzody Transpłciowa modelka została Miss Nowej Zelandii 2020 Tym potężnym aparatem robiono zdjęcia lotnicze podczas II wojny światowej Historyczne zdjęcia ras psów. Tak wyglądały 150 lat temu Zdjęcie dnia. Odważna okładka "Vogue Polska" z Anją Rubik Na zdjęciach wygląda jak Emma Watson. Zaczyna podbijać internet "Z dzieckiem wszystko w porządku?" Zobacz genialne zdjęcia, które wysyła ojciec Tak zaczynali giganci. Zobacz historyczne zdjęcia początków znanych firm To może być najstarszy aparat, jaki trafił do sprzedaży. Pochodzi z około 1840 roku! Kamerzysta BBC znokautowany przez barana ciosem prosto w klejnoty Pierwsze selfie zrobione w kosmosie jest na sprzedaż