Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający!

Widzieliśmy już wiele projektów, na których ludzie robią sobie zdjęcia i składają w film poklatkowy. Przeważnie jest to rok, albo kilka miesięcy. Hugo Cornellier robił sobie jedno zdjęcie codziennie przez 9,5 roku!

Można śmiało powiedzieć, że to bardzo długoterminowy projekt, któremu autor poświęcił naprawdę kawał swojego życia. Hugo Cornellier robił sobie zdjęcia przez prawie 10 lat. Decyzję o rozpoczęciu projektu podjął jako niespełna 12-letni chłopiec i trzymał się swojego postanowienia aż do dnia, który zmienił jego życie – do ślubu.

Podziwiam Hugo za jego samozaparcie i to, że był konsekwentny i wytrwał tak długo. Podejrzewam, że niejednokrotnie chciał porzucić projekt. Przez ten cały czas na pewno doszedł do mistrzostwa w robieniu selfie. Cały filmik trwa około 2,5 minuty i zobaczycie w nim kadry od lutego 2008 roku aż do sierpnia 2017.

Najtrudniejszą kwestią przy tego typu projektach jest utrzymanie zawsze takiej samej pozycji twarzy, by móc później bez problemu złożyć zdjęcia w całość. Każde z nich zostało idealnie dopasowane do poprzedniego. W jednym z filmików Hugo pokazuje jak trzeba przygotować się do takiego projektu.

Zastanawiacie się co będzie dalej z projektem Hugo? Mężczyzna mówi, że zrobi jedno zdjęcie dziś, jutro, pojutrze… i tak aż do dnia, w którym nie będzie fizycznie podnieść ręki i zrobić selfie. Jego celem jest stworzenie filmu poklatkowego, który będzie świadectwem jego całego życia.

Życzmy mu wytrwałości!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Muzycy również mają swoich pupili. Te rzadkie zdjęcia ukazują, jak bardzo je kochają Wypalone matryce, stopione przysłony i wiele innych – to skutki niewłaściwego fotografowania zaćmienia Tak wyglądało zaćmienie słońca - w 4K i w dużym zbliżeniu DJI daje nawet 30 tys. dolarów za wskazanie błędów w oprogramowaniu Oto Polaroid, który robi natychmiastowe... GIFy! Miałeś gorszy tydzień? Zobacz zdjęcia kotów, na których możesz położyć dosłownie wszystko Piorun uderzył obok niego podczas kręcenia burzy. Kilka metrów dalej i mogłoby się to źle skończyć Rodzice chcieli zrobić zdjęcie z dzieckiem w muzeum. Zniszczyli 800-letnią trumnę Macron pozywa fotografa. Nie chce, by ktoś robił mu zdjęcia z ukrycia. Najstarsze zdjęcie prezydenta w historii USA zostało odnalezione. Ma 174 lata! Google opracowało algorytm, który bez problemu usunie znak wodny ze zdjęcia Kochasz piłkę i koty? Na pewno spodoba ci się ten projekt Szkło Leiki za 46 tysięcy roztrzaskane w pył. To boli! Zdjęcie autorstwa Pete'a Souzy z Barackiem Obamą stało się najpopularniejszym tweetem na świecie Nikon KeyMission 360 – kamerka, która przetrwa nawet atak tygrysa Zobacz, co się dzieje, gdy poprosisz kumpla o edytowanie waszych zdjęć z wakacji Łazik Curiosity wykonał interesujące zdjęcia chmur na Marsie Niewidomy fotograf i sesja zdjęciowa najnowszej limuzyny Volkswagena Twoje zdjęcia mogą trafić na oficjalnego Instagrama Apple. Sposób jest banalny Kolekcja sprzętu Johna S. Payne’a jest warta około 150 tysięcy dolarów "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla istniała naprawdę! Ta aplikacja wyretuszuje zdjęcia, zanim jeszcze je zrobisz

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie