Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych

Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Watemborski

03.02.2016 08:33, aktual.: 26.07.2022 19:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muzyczny kanał na YouTube – AVbyte – stworzył krótki filmik pod tytułem „Selfie: The Musical”. Zobaczcie jak w krzywym zwierciadle jest ukazana panująca obecnie kultura.

W dzisiejszych czasach, zdominowanych przez media społecznościowe jak Facebook oraz Instagram, prawie wszyscy robią selfie. To chęć pokazania siebie, pewnego rodzaju lansu, ale w niektórych przypadkach urasta to do rangi sztuki. Znam kilku fotografów, którzy mogliby zrobić świetną wystawę na podstawie tylko i wyłącznie swoich fotek.

Czy nie uważacie, że selfie są oznaką jakiegoś rodzaju samotności albo leczenia kompleksów? Pamiętam czasy, kiedy byłem młodszy i na wycieczkach z rodzicami, czy wyjazdach szkolnych zawsze prosiliśmy kogoś, by zrobił nam zdjęcie - nie odwracaliśmy aparatu. Faktycznie – nie mieliśmy możliwości wykadrowania wtedy zdjęcia, ale nikt o tym nie myślał – chodziło o pamiątkę – mało kto zastanawiał się jak wyjdzie, bo liczyła się chwila i miejsce, w którym jesteśmy. Nie pozowaliśmy. Media społecznościowe wywierają na nas potrzebę kreowania własnego ja – pokazania się na potrzeby chwili.

Żadnych kijków do selfie!
Żadnych kijków do selfie!© © AVbyte / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=Y6m7kU1yLzc)

Pamiętam, że kiedyś mój znajomy, który jest muzykiem, odbył dość głośną dyskusję z młodą fanką na temat robienia zdjęć. Dziewczyna podeszła do niego i pierwsze, o co zapytała to to, czy mogą zrobić sobie selfie. Reakcja kumpla była dość szybka i prosta - „Czy zamiast robić sobie ze mną idiotyczne zdjęcie, nie możesz zapytać, co u mnie słychać, albo skomentować koncertu?”. Skończyło się na tym, że dziewczyna odeszła zmieszana.

Ta i wiele innych sytuacji, których byłem świadkiem, skłoniła mnie do zastanowienia się nad tym, czy faktycznie powinniśmy robić zdjęcia zawsze i wszędzie? A jak wy myślicie? Często robicie selfie? Szczerze się przyznam – ja jestem od tego uzależniony.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)