Charlie Chaplin stworzył mem "Distracted Boyfriend" już w 1922 roku

Charlie Chaplin stworzył mem "Distracted Boyfriend" już w 1922 roku
Źródło zdjęć: © © Charlie Chaplin "Pay Day"
Monika Homan

13.06.2018 10:10, aktual.: 26.07.2022 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że mem, który zalał internet w ubiegłym roku, powstał o wiele wcześniej, niż nam się wydaje. Podobną scenę możecie zobaczyć w filmie "Dzień zapłaty" Charliego Chaplina.

Znacie mem "Distracted boyfriend"? Był to jeden z najbardziej rozpoznawalnych memów w 2017 roku. Stockowe zdjęcie autorstwa Antonina Guillema stało się podstawą do wielu przeróbek. Przedstawia ono chłopaka oglądającego się za inną dziewczyną.

Obraz
© © Shutterstock

W sierpniu 2017 roku użytkownik Instagrama, [url=https://www.instagram.com/dekhbhai/]@dekhbhai

[/url] opublikował to zdjęcie dodając napisy The Youth, Socjalism i Capitalism. Pod koniec roku internet zalały tego typu przeróbki. Idea zawsze była taka sama. Dziewczyna, w którą wpatrywał się chłopak, to obiekt jego zainteresowania, a towarzysząca mu kobieta oznacza wybór zdroworozsądkowy.

Obraz

Jak się okazuje, tego typu obrazki bawiły ludzi już w wcześniej. W filmie "Dzień zapłaty" z 1922 roku pojawia się podobny kadr. Główną rolę gra Charlie Chaplin, który jest uznawany za jednego z największych komików w historii kinematografii. Pierwszy zauważył to Peter Goldberg i zamieścił kadr z filmu na swoim Twitterze. Nie trzeba było długo czekać na jego przeróbki.

Użytkownik Twittera @big sue znalazł jeszcze wcześniejszy obraz o tem samym przekazie. Joshua Reynolds namalował w 1761 roku obraz "David Garrick między tragedią, a komedią”. Tytuł jego obrazu jest bardzo adekwatny do idei przypisanej temu memowi.

Pomiędzy powstaniem tych obrazów minęło wiele lat. Okazuje się, że pomimo upływu czasu, bawi nas ciągle to samo, choć w nieco zmienionej formie. Proste, przerysowane sytuacje, odwołujące się do emocji ciągle są najlepszą metodą, aby rozbawić ludzi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)