Najdroższa choinka świata jest warta ponad 66 mln złotych. Wygląda niepozornie

Najdroższa choinka świata jest warta ponad 66 mln złotych. Wygląda niepozornie10.12.2019 07:06
Najdroższa choinka świata jest warta ponad 66 mln złotych. Wygląda niepozornie
Źródło zdjęć: © © Kempinski Hotel Bahia / MEGA / FORUM

Zastanawialiście się, jak wygląda najdroższa choinka świata? Możecie ją zobaczyć w jednym z hiszpańskich hoteli. Jej wartość została oszacowana na 15,5 miliona euro, czyli ponad 66,6 milionów złotych!

W hiszpańskim hotelu Kempinski Hotel Bahia Houses stanęło najdroższe na świecie drzewko Bożonarodzeniowe. Gości kurortu powita choinka, zaprojektowana przez Debbie Wingham. Nie dość, że drzewko jest piękne samo w sobie, to jest bogate w liczne złocenia, które oszacowano na 15,5 miliona euro. Na choince znalazło się również wiele różnokolorowych diamentów – różowych, białych, czerwonych oraz czarnych. Nie zabrakło tradycyjnych dekoracji w postaci ciasteczek i słodkości.

Podczas odsłonięcia choinki, goście zebrali się z szampanem w foyer hotelu w akompaniamencie świątecznej muzyki. Drzewko odsłonił główny manager hotelu Axel Bethke wraz z projektantką haute couture Debbie Wingham. 3-karatowe różowe diamenty, 4-karatowe szafiry oraz wytworna biżuteria to zasługa firm Bvulgari, Cartier, Van Cleef & Arpels oraz Chanel.

420721064214353736
Źródło zdjęć: © © Kempinski Hotel Bahia / MEGA / FORUM

Inspiracjami dla projektantki był ogólny luksus. Pojawiły się kolorowe pióra (w tym pawie), kieliszki do martini, buteleczki z perfumami oraz małe czekoladowe pawie. Oczywiście nie zabrakło akcentów typowo świątecznych – płatków śniegu, wróżek czy kolorowych bombek. Te ostatnie to dopiero coś! Zostały one [ozdobione ](Świąteczne ozdoby z połowy XX wieku na historycznych)diamentowym pyłem oraz 24-karatowym złotem. Są też strusie jaja.

Choinka będzie częścią obchodów Nocy Diamentów i Szampana, podczas której jeden z gości będzie mógł zabrać do domu diament o wartości 2000 euro (ponad 8500 zł).

420721064214550344
Źródło zdjęć: © © Kempinski Hotel Bahia / MEGA / FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)