Najdroższa choinka świata jest warta ponad 66 mln złotych. Wygląda niepozornie

Najdroższa choinka świata jest warta ponad 66 mln złotych. Wygląda niepozornie

Najdroższa choinka świata jest warta ponad 66 mln złotych. Wygląda niepozornie
Źródło zdjęć: © © Kempinski Hotel Bahia / MEGA / FORUM
Marcin Watemborski
10.12.2019 07:06, aktualizacja: 26.07.2022 15:05

Zastanawialiście się, jak wygląda najdroższa choinka świata? Możecie ją zobaczyć w jednym z hiszpańskich hoteli. Jej wartość została oszacowana na 15,5 miliona euro, czyli ponad 66,6 milionów złotych!

W hiszpańskim hotelu Kempinski Hotel Bahia Houses stanęło najdroższe na świecie drzewko Bożonarodzeniowe. Gości kurortu powita choinka, zaprojektowana przez Debbie Wingham. Nie dość, że drzewko jest piękne samo w sobie, to jest bogate w liczne złocenia, które oszacowano na 15,5 miliona euro. Na choince znalazło się również wiele różnokolorowych diamentów – różowych, białych, czerwonych oraz czarnych. Nie zabrakło tradycyjnych dekoracji w postaci ciasteczek i słodkości.

Podczas odsłonięcia choinki, goście zebrali się z szampanem w foyer hotelu w akompaniamencie świątecznej muzyki. Drzewko odsłonił główny manager hotelu Axel Bethke wraz z projektantką haute couture Debbie Wingham. 3-karatowe różowe diamenty, 4-karatowe szafiry oraz wytworna biżuteria to zasługa firm Bvulgari, Cartier, Van Cleef & Arpels oraz Chanel.

Obraz
© © Kempinski Hotel Bahia / MEGA / FORUM

Inspiracjami dla projektantki był ogólny luksus. Pojawiły się kolorowe pióra (w tym pawie), kieliszki do martini, buteleczki z perfumami oraz małe czekoladowe pawie. Oczywiście nie zabrakło akcentów typowo świątecznych – płatków śniegu, wróżek czy kolorowych bombek. Te ostatnie to dopiero coś! Zostały one [ozdobione ](Świąteczne ozdoby z połowy XX wieku na historycznych)diamentowym pyłem oraz 24-karatowym złotem. Są też strusie jaja.

Choinka będzie częścią obchodów Nocy Diamentów i Szampana, podczas której jeden z gości będzie mógł zabrać do domu diament o wartości 2000 euro (ponad 8500 zł).

Obraz
© © Kempinski Hotel Bahia / MEGA / FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)