Być jak Jeff Lebowski. Mężczyzna postanowił pójść w ślady ulubionego bohatera

Być jak Jeff Lebowski. Mężczyzna postanowił pójść w ślady ulubionego bohatera

Być jak Jeff Lebowski. Mężczyzna postanowił pójść w ślady ulubionego bohatera
Źródło zdjęć: © © Masika May / [Facebook](https://www.facebook.com/dudeoir/)
Paweł Ziemiński
24.01.2020 13:34, aktualizacja: 26.07.2022 15:01

Oglądaliście film ”Big Lebowski”? To komedia kryminalna z 1998 roku, klasyk! Cała historia zaczyna się od dywany, który próbuje odzyskać główny bohater. Cała akcja toczy się w kompletnie nieprzewidywalny i absurdalny sposób.

Głównym bohaterem filmu jest Jeff Lebowski, znany jako „”The Dude” (ang. ”Koleś”). Ma bardzo charakterystyczne, luźne podejście do życia. W skutek niefortunnych zdarzeń dochodzi do fatalnej pomyłki. Do domu Jeffa włamuje się dwóch bandziorów, którzy próbują wyegzekwować od niego dług milionera o tym samym nazwisku.

Podczas tego jeden z nich oddaje mocz na ukochany dywan Kolesia, który postanawia odnaleźć bogacza i odzyskać wspomniany element wystroju. Oczywiście Kolesiowi oraz jego kumplowi Walterowi nie udaje się odzyskać dywanu, przez co wpadają w ciąg kolejnych dziwnych wydarzeń. Jeśli nie widzieliście tego filmu, nie będę dalej spoilerował – zdecydowanie ta czarna komedia pomyłek jest warta obejrzenia.

Styl życia Kolesia jest delikatnie mówiąc specyficzny. Facet zasiedział się w latach 70 XX wieku, żyje luźno, jest bezrobotny i lubi zapalić sobie jointa. Jest to ulubiona postać pewnego Kanadyjczyka, który poprosił swoją przyjaciółkę i fotografkę Masikę May o zrealizowanie ”dudeoirowej” sesji. Dudeoir ma być kontrą do zdjęć buduarowych, czyli zmysłowego przedstawienia kobiet. Na takich zdjęciach przeważnie zobaczymy humorystycznych panów z brzuszkami w pozach, nawiązujących do popularnych kobiecych zdjęć. Wygląda to naprawdę komicznie!

Masika od razu poszła w temat dudeoiru i postanowiła spełnić marzenie swojego kumpla. Jedna zabawna sesja rozwinęła się do tego stopnia, ze powstał cały projekt oparty na prześmiewczych zdjęciach panów. Profil na Facebooku ma ponad 10 tysięcy polubień, których stale przybywa. Cała koncepcja jest niesamowitą kpiną, a estetycznie zdecydowanie pozostawia wiele do życzenia przez co jest jeszcze śmieszniejsza.

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)