Zobacz jak ekipa Nikona przygotowuje się do fotografowania Igrzysk w Pjongczang

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang już w piątek. Niestety nie będzie tam fotografów Reutersa, ale firmy już się szykują. To okazja do zaprezentowania się nie tylko dla sportowców ale także dla ludzi z naszej branży.

Serwis DPreview opublikował ciekawą galerię zdjęć z przygotowań Nikona do obsługi Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w Korei Południowej. 60 przedstawicieli serwisów dla profesjonalistów NPS z 13 krajów będzie dbać o fotografów obsługujących Igrzyska i korzystających z aparatów i obiektywów Nikona.

Igrzyska Olimpijskie to okazja do zaprezentowania swoich osiągów nie tylko dla sportowców, ale także dla fotografów sportowych, którzy obsługują całą imprezę. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, tu nie ma miejsca na problemy ze sprzętem, dlatego Nikon wysyła swoich specjalistów z Nikon Professional Services.

Nikon zaczął planowanie całego przedsięwzięcia już dwa lata temu. Poza flagowymi korpusami D5 i D850 NPS dysponuje całym zakresem specjalistycznych, profesjonalnych szkieł. Dokładna ich liczba jest poufna ale całość sprzętu jest wyceniana na równowartość kilkuset luksusowych samochodów.

Serwis Nikona jest zlokalizowany w głównym centrum prasowym i będzie obsługiwał wszystkich fotografów, nawet tych, którzy nie są członkami NPS.

Serwisanci bedą przygotowani do różnych ewentualności z naciskiem na fotografowanie w ujemnych temperaturach oraz przechodzenie z dworu do hali, co może powodować zaparowanie obiektywów.

Głowica Mark Roberts Motion Control

Z nowinek warto wspomnieć o zautomatyzowanym ramieniu firmy Mark Roberts Motion Control. Głowica pozwala na zamontowanie korpusu D5 i zdalne fotografowanie z zoomowaniem, ostrzenim i obracaniem.

Stoisko Nikona ma nie tylko dbać o sprzęt ale także ma pozwalać na odpoczynek fotografom, którzy muszą pracować w dużym napięciu. Ma być oazą do wymiany pomysłów i spostrzeżeń technicznych.

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang odbędzie się w piątek, 8.02.2018 rok, o godzinie 12:00 czasu polskiego.

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zdjęcia 3D w telefonie komórkowym? Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Zdjęcie dnia. Dwa niezwykle rzadkie nosorożce jawajskie zauważone w Indonezji Co jest pięknego we wschodzie słońca? Oto naukowe wyjaśnienie Aparat zrobiony z ziemniaka. To naprawdę działa Turysta uszkodził 200-letnią włoską rzeźbę. Usiadł na niej, aby zapozować do zdjęcia Jak powstają zdjęcia koronawirusa SARS-CoV-2? Zobacz jego różne oblicza Tak się powinno wykorzystywać drona podczas pandemii. Monitoring to nuda! W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Fotograficzne Walentynki? Zobacz propozycje Lomo 400-megapikselowe zdjęcia zrobione Hasselbladem za ponad 200 tysięcy złotych

Popularne w tym tygodniu:

Radosne zdjęcia z Hiszpanii. W Madrycie największe opady śniegu od 50 lat Film NASA ujawnia, że rok 2020 był najcieplejszym w historii świata Autor znanego zdjęcia Berniego Sanders nie zamierza się nim chwalić w portfolio Paleta malarska licząca 3400-lat. Są na niej pozostałości pigmentów ze starożytnego Egiptu Tragiczny wypadek. Mężczyzna chciał zrobić selfie i zepchnął kobietę w przepaść Ty też możesz zrobić zdjęcia satelitarne! Umożliwia to Canon i satelita CE-SAT-1