Zobacz jak ekipa Nikona przygotowuje się do fotografowania Igrzysk w Pjongczang

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang już w piątek. Niestety nie będzie tam fotografów Reutersa, ale firmy już się szykują. To okazja do zaprezentowania się nie tylko dla sportowców ale także dla ludzi z naszej branży.

Serwis DPreview opublikował ciekawą galerię zdjęć z przygotowań Nikona do obsługi Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w Korei Południowej. 60 przedstawicieli serwisów dla profesjonalistów NPS z 13 krajów będzie dbać o fotografów obsługujących Igrzyska i korzystających z aparatów i obiektywów Nikona.

Igrzyska Olimpijskie to okazja do zaprezentowania swoich osiągów nie tylko dla sportowców, ale także dla fotografów sportowych, którzy obsługują całą imprezę. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, tu nie ma miejsca na problemy ze sprzętem, dlatego Nikon wysyła swoich specjalistów z Nikon Professional Services.

Nikon zaczął planowanie całego przedsięwzięcia już dwa lata temu. Poza flagowymi korpusami D5 i D850 NPS dysponuje całym zakresem specjalistycznych, profesjonalnych szkieł. Dokładna ich liczba jest poufna ale całość sprzętu jest wyceniana na równowartość kilkuset luksusowych samochodów.

Serwis Nikona jest zlokalizowany w głównym centrum prasowym i będzie obsługiwał wszystkich fotografów, nawet tych, którzy nie są członkami NPS.

Serwisanci bedą przygotowani do różnych ewentualności z naciskiem na fotografowanie w ujemnych temperaturach oraz przechodzenie z dworu do hali, co może powodować zaparowanie obiektywów.

Głowica Mark Roberts Motion Control

Z nowinek warto wspomnieć o zautomatyzowanym ramieniu firmy Mark Roberts Motion Control. Głowica pozwala na zamontowanie korpusu D5 i zdalne fotografowanie z zoomowaniem, ostrzenim i obracaniem.

Stoisko Nikona ma nie tylko dbać o sprzęt ale także ma pozwalać na odpoczynek fotografom, którzy muszą pracować w dużym napięciu. Ma być oazą do wymiany pomysłów i spostrzeżeń technicznych.

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang odbędzie się w piątek, 8.02.2018 rok, o godzinie 12:00 czasu polskiego.

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Rosja. Awiadarts 2019 - niezwykłe zdjęcia z pokazu ćwiczeń lotniczych Legendarny sklep fotograficzny w Chicago spalony podczas zamieszek Tortury zwierząt w kampanii przeciw zanieczyszczaniu oceanów ”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych Lista klientów firmy zajmującej się rozpoznawaniem twarzy skradziona Schyłek Peerelu Lata 80. w zdjęciach z agencji FORUM Zdjęcia "druhen" tej panny młodej pokazują siłę prawdziwej przyjaźni Pasja i niebezpieczeństwo - praca fotografa wojennego z pierwszej ręki Ile megapikseli ma ludzkie oko? Photoshop CS5 - powalające, nowe wideo! Z Energizerem na Mount Everest Oto kodkod, czyli najmniejszy dziki kot na półkuli zachodniej

Popularne w tym tygodniu:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Wrocławskie Muzeum Architektury szuka kobiety ze zdjęcia Znalazła się tajemnicza kobieta ze zdjęcia Chrisa Niedenthala. Mieszka w Kłodzku Zdjęcie dnia. Marsjański helikopter i spektakularny widok z lotu ptaka Trytytki rozwiążą każdy problem, nawet na Marsie. Zdjęcie NASA to nie fotomontaż Zdjęcie dnia. Droga Mleczna widziana z kosmosu Lagun istnieje? To stworzenie łudząco go przypomina Doskonały sposób na rozbawienie dziecka na sesji. Ten fotograf wie, co robi Zdjęcie dnia. Spektakularne strumienie energii w galaktyce Mars na niezwykłym zbliżeniu. NASA udostępnia nowe zdjęcie