Zobacz jak ekipa Nikona przygotowuje się do fotografowania Igrzysk w Pjongczang

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang już w piątek. Niestety nie będzie tam fotografów Reutersa, ale firmy już się szykują. To okazja do zaprezentowania się nie tylko dla sportowców ale także dla ludzi z naszej branży.

Serwis DPreview opublikował ciekawą galerię zdjęć z przygotowań Nikona do obsługi Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w Korei Południowej. 60 przedstawicieli serwisów dla profesjonalistów NPS z 13 krajów będzie dbać o fotografów obsługujących Igrzyska i korzystających z aparatów i obiektywów Nikona.

Igrzyska Olimpijskie to okazja do zaprezentowania swoich osiągów nie tylko dla sportowców, ale także dla fotografów sportowych, którzy obsługują całą imprezę. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, tu nie ma miejsca na problemy ze sprzętem, dlatego Nikon wysyła swoich specjalistów z Nikon Professional Services.

Nikon zaczął planowanie całego przedsięwzięcia już dwa lata temu. Poza flagowymi korpusami D5 i D850 NPS dysponuje całym zakresem specjalistycznych, profesjonalnych szkieł. Dokładna ich liczba jest poufna ale całość sprzętu jest wyceniana na równowartość kilkuset luksusowych samochodów.

Serwis Nikona jest zlokalizowany w głównym centrum prasowym i będzie obsługiwał wszystkich fotografów, nawet tych, którzy nie są członkami NPS.

Zobacz również: Nikon D800 - test

Serwisanci bedą przygotowani do różnych ewentualności z naciskiem na fotografowanie w ujemnych temperaturach oraz przechodzenie z dworu do hali, co może powodować zaparowanie obiektywów.

Głowica Mark Roberts Motion Control

Z nowinek warto wspomnieć o zautomatyzowanym ramieniu firmy Mark Roberts Motion Control. Głowica pozwala na zamontowanie korpusu D5 i zdalne fotografowanie z zoomowaniem, ostrzenim i obracaniem.

Stoisko Nikona ma nie tylko dbać o sprzęt ale także ma pozwalać na odpoczynek fotografom, którzy muszą pracować w dużym napięciu. Ma być oazą do wymiany pomysłów i spostrzeżeń technicznych.

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang odbędzie się w piątek, 8.02.2018 rok, o godzinie 12:00 czasu polskiego.

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie Jak działa filtr polaryzacyjny i dlaczego warto zabrać go ze sobą na wakacje Pamiętacie Kodak Boxy? Aparat Hamm NuBox czerpie inspirację z tej legendy Przyjrzyjcie się dokładnie. Oto broń, która nikogo nie zrani. Powstała ze sprzętu fotograficznego Co się stanie jeżeli zapiszemy zdjęcie 500 razy? Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać 20-metrowa kopuła lawy pokazuje piękno i ogromną siłę natury YouTube zablokował materiał o ”Napalm girl” - symbolu wojny w Wietnamie Gadzetomania.pl w lookr.tv - odc. 3 głównie o fotografii Google prezentuje nowy algorytm do tworzenia sztucznej głębi ostrości Tryby niewolnika i pana oraz murzyny. Czy to fotograficzny rasizm? [OPINIA] Kamerzysta ślubny pozwany do sądu przez niezadowoloną parę

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf nie chce robić zdjęć na ślubach jednopłciowych. Grozi mu wysoka kara w USA W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Kometa NEOWISE była widoczna w Polsce. Oto wasze zdjęcia Która zebra na zdjęciu jest z przodu: lewa czy prawa? Rozwiążesz zagadkę? Profesjonalni fotografowie Getty Images będą robili zrzuty ekranu z gry wideo Czy to zdjęcie jest prawdziwe? Autor uważa, że tak Jego dom ma kształt aparatu, a synowie imiona: Canon, Nikon i Epson Chciała zrobić zdjęcie z dzikim niedźwiedziem. Przeliczyła się Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Nowy kodek H.266: Ta sama jakość obrazu i 2 razy mniejsze pliki. Rewolucja w 8K? Disneyland promuje swoje otwarcie filmem. Jest naprawdę okropny Chwila przed atakiem bizona na 72-latkę ujęta na filmie