Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat

Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat

Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat
Marcin Watemborski
10.11.2017 12:27, aktualizacja: 26.07.2022 18:16

Handel używanym sprzętem fotograficznym to normalka. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie sprzedał lub nie kupił używanego aparatu. I oczywiście nie ma w tym nic złego – sam taki posiadam. Zawsze jednak, gdy sprzedaję swój stary aparat albo obiektyw mam problemy z ustaleniem ceny. Ta strona może okazać się pomocna przy kolejnym działaniu.

Bokeh Market to nowa strona internetowa, która w czasie rzeczywistym wyceni używany sprzęt fotograficzny i porówna jego cenę z nowym oraz poda szacowany koszt wypożyczenia. Jest to szczególnie przydatne narzędzie, ponieważ często możemy nie mieć pojęcia – ile średnio może być warty nasz aparat czy obiektyw. Osobiście mam z tym problemy bardzo często. Wiadomo – każdy z nas chce odzyskać jak najwięcej pieniędzy, a kupujący chcą ich wydać jak najmniej.

417854176983340914

Generalnie obsługa strony jest bardzo prosta. Wchodzimy na bokehmarket.com, wpisujemy model sprzętu, który nas interesuje, po czym klikamy przycisk wyszukiwania. Naszym oczom ukaże się wybrane dobrodziejstwo świata technologii, jego podstawowe parametry oraz całkiem sporo informacji na temat ceny.

417854176983471986

Znajdziemy tu cenę używanego sprzętu, nowego oraz wypożyczenia. Na samej górze znajduje się wykres pokazujący spadki i wzrost wartości – zupełnie jak giełdowe trendy. Poniżej jest spis różnych ofert w tym: eBay, Adorama, Amazon czy B&H Photo. Ceny oczywiście podane są w dolarach, ale daje nam to pogląd na to ile możemy dostać za nasz aparat czy obiektyw.

417854176983603058

Właściwie w tych cenach kryje się pewnego rodzaju haczyk. Podczas sprzedaży sprzętu musimy brać pod kilka kwestii – stan, przebieg oraz przede wszystkim realia rynkowe. Ktoś kiedyś powiedział, że przedmiot lub usługa są tyle warte, ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić. I jest to prawda. Święta prawda.

Sprawdźcie działanie Bokeh Market i dodajcie sobie tę stronę do ulubionych – na pewno się przyda.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)