Zobacz, jak wymienia się migawkę w Canonie EOS 6D

Zobacz, jak wymienia się migawkę w Canonie EOS 6D

Zobacz, jak wymienia się migawkę w Canonie EOS 6D
Marcin Falana
25.10.2017 12:54, aktualizacja: 26.07.2022 18:17

Wymiana migawki w lustrzance cyfrowej to naprawdę trudna rzecz. Zdecydowanie nie polecamy tego robić w domu, tylko oddać aparat do autoryzowanego serwisu. Mimo wszystko zobaczcie jak przebiega ten proces.

Jesteście ciekawi jak wygląda wymiana migawki w lustrzance, nic prostszego wystarczy obejrzeć filmik jaki na swoim profimu na Facebooku zamieściła firma Photographic Repairs, która zajmuje się profesjonalnymi naprawami aparatów w Kapsztadzie.

Współczesna aparaty to mieszanka części mechanicznych i elektroniki. Z części mechanicznych najczęściej wymieniana jest migawka i właśnie taki proces możemy obejrzeć na filmiku z Canonem ESO 6D w roli głównej. W tym egzemplarzu migawka zaprojektowana na 100 000 cykli wytrzymała 200 000, więc aparat w pełni zasłużył na jej wymianę.

Pierwsze co rzuca się w oczy to liczba warstw, jakie są upchane w body. Zanim technik dostał się do właściwych części musiał usunąć mnóstwo innych elementów. Nie wspominając o odkręceniu niezliczonej liczby śrubek. Właściwie sama wymiana to migawki to już tylko formalność po rozkręcaniu prawe całego aparatu. Zdecydowanie polecamy zostawić to profesjonalistom.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)