Malowanie światłem z rozmachem i Infiniti

Patric Rochon to zawodowy lightpainter, który wykonał ciekawą sesję z malowaniem światłem i samochodami Infiniti w Dubaju.

© Patric Rochon / www.patrickrochon.com

Malowanie światłem to nowa dziedzina fotografii, która co i rusz przebija się w mediach: zaczynając od Top Gear, gdzie regularnie możemy zobaczyć świetlne materiały Michaela Bosanko, a kończąc na reklamówkach ubrań (Cropp) czy samochodów (Ford).

Patric Rochon to zawodowy lightpainter, który wykonał niesamowitą sesję z malowaniem światłem i samochodami Infiniti w Dubaju, zdecydowanie podnosząc poprzeczkę konkurencji. Ekipa Patrica podłączyła tysiące różnych świateł wyposażonych w kolorowe filtry do kilku samochodów QX70, które były precyzyjnie prowadzone w celu stworzenia efektów świetlnych na dużych powierzchniach.

Przed ekipą stanęło kilka dużych wyzwań technicznych, nad którymi pracował sztab ludzi. Podłączenie wszystkich świateł zajęło kilku specjalistom kilka tygodni. Przygotowania do sesji trwały ponad 4 miesiące, jednak efekty były tego warte. Na każdym samochodzie znalazło się po 18 m taśmy LED co daje ponad 2500 diod dających ponad 30 000 lumenów.

Wszystkie efekty świetlne, nawet ślady świateł wykorzystane przy postprodukcji filmu były rzeczywiście zarejestrowane na zdjęciach. Jak Patric pisze na swojej stronie NO CGI (Computer Generated Imagery) - czyli bez efektów wykonanych w komputerze.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Cała ekipa, która uczestniczyła w projekcie
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Poetyckie psy ze schronisk Z aparatem w środku Wieży Dawida - najwyższego squatu na świecie Niesamowite zdjęcia Drogi Mlecznej nad Oregonem Masajscy wojownicy, słonie i zebry - ślub w stylu wildlife Sentymentalne portrety Claudii Wycisk Wspaniałe czarno-białe zdjęcia architektury Trzecia okładka zagranicznego wydania National Geographic ze zdjęciem Polaka 75-letni bohaterowie sportu Zjednoczone Emiraty Arabskie - genialne miejsce dla fotografa Ludzkie imiona i ludzkie portrety... zwierząt „Postrzyżyny" w obiektywie Polaków docenione w Lens Culture Awards 2014 Dzikie krajobrazy K. R. Whitley'a z zamiłowaniem do sztuki 100 lat kobiecego piękna w 1 minutę Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza Szokujące różnice w posiłkach biednych i bogatych na przestrzeni lat Polacy nagrodzeni w międzynarodowym konkursie ND Awards 2014 Współczesna Grenlandia - topniejące lodowce, polowania na foki i młodzież zachwycona MTV Śpiew syren - surrealistyczne zdjęcia z Islandii

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Prezentujemy najlepsze zdjęcia portretowe w konkursie Taylor Wessling Photographic Portrait Prize 2017