Powietrzne malowanie światłem z... drona

Powietrzne malowanie światłem z... drona

Powietrzne malowanie światłem z... drona
Źródło zdjęć: © © Ascending Technologies / [www.asctec.de](http://www.asctec.de/)
Marcin Watemborski
18.12.2015 10:37, aktualizacja: 26.07.2022 19:22

Święta już za pasem. W związku z tym Ascending Technologies podjęło się interesującego projektu. Postanowili zrobić świąteczne obrazy malowane światłem. Zobaczcie jak to zrobili!

Malowanie światłem to znana od lat sztuka polegająca na rejestrowaniu śladów świetlnych generowanych przez dowolne źródło – np. latarkę, przy długim czasie otwarcia migawki. Dzięki temu powstają często zapierające dech w piersiach fotografie o kreatywnym charakterze.

World’s First Drone Light Painting - THE CHRISTMAS EDIT -

Firma Ascending Technologies nagrała wideo, w którym pokazują pierwszą na świecie próbę malowania światłem przy wykorzystaniu drona. Diody LED kontrolowane były przez oprogramowanie AscTec Navigator. Po kilku próbach udało się zautomatyzować lot. Polegało to na określeniu trasy lotu oraz zdalnym zmianie koloru świateł.

Obraz
© © Ascending Technologies / [www.asctec.de](http://www.asctec.de/)

Dron AscTec Falcon 8 okazał się być bardzo zwrotny i dobrze odpowiadał na zaprogramowane komendy lotu, dzięki czemu specjaliści uzyskali powtarzalność tras, co pozwoliło na kolejne próby i osiągnięcie niesamowitego efektu.

Obraz
© © Ascending Technologies / [www.asctec.de](http://www.asctec.de/)

Do stworzenia prezentowanych zdjęć potrzebne były długie ekspozycje – nawet do 10 minut, ze względu na długi czas lotu drona (długa trasa i wielkość rzeczywista rejestrowanego obszaru). Do tego zadania został wykorzystany aparat Sony A7S Mark II. Falcon 8 podczas nagrywania poruszał się z prędkością 2 m/s.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Oryginalne obrazy RAW możecie pobrać ze strony projektu. Znajdzie się również dla Was pakiet tapet.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)