Malowanie światłem w słoneczny dzień -  Eric Paré wyjaśnia jak to zrobić

Malowanie światłem w słoneczny dzień -  Eric Paré wyjaśnia jak to zrobić

Malowanie światłem w słoneczny dzień -  Eric Paré wyjaśnia jak to zrobić
Źródło zdjęć: © ©  Eric Paré / [YouTube](https://youtu.be/N12RJzfYy0)
Monika Homan
26.07.2018 09:33, aktualizacja: 26.07.2018 11:33

Eric Paré postanowił wykorzystać technikę malowania światłem, która kojarzona jest raczej ze zdjęciami nocnymi niż w słoneczne popołudnie. Zobaczcie jak to zrobił.

Eric Paré bawi się fotografią wykorzystując techniki malowania światłem, efektu bullet-time i animacje poklatkowe. Do malowania światłem wykorzystuje białą tubę, którą podświetla na różne sposoby. W połączeniu z pięknymi lokacjami i swoją modelką, tworzy zachwycające fotografie.

Zwykle zdjęcia z wykorzystaniem techniki malowania światłem, Eric wykonuje po zmierzchu. Wykorzystuje długi czas naświetlania i świecącą tubę, którą maluje różne wzory. Swoją wiedzą na temat tej techniki chętnie dzieli się na YouTube, więc jeśli chcecie nauczyć się robić takie zdjęcia odwiedźcie jego kanał.

W najnowszym filmie postanowił spróbować malowania światłem w słoneczne popołudnie. Mimo doświadczenia w tej dziedzinie, okazało się to wyzwaniem. Za dnia, zawłaszcza słonecznego, jest zdecydowanie za jasno, żeby można było odpowiednio wydłużyć czas, nawet na mocno przymkniętej przysłonie.

Afternoon light-painting! - Tube Stories 86

Żeby móc to zrobić Eric wykorzystał filtr szary ND1000, który pozwala zredukować ilość światła, które dociera do matrycy o 10EV. Filtr oczywiście ograniczył też ilość światła ze świecącej tuby, więc Eric musiał odpowiednio je wzmocnić - wykorzystał cztery latarki o mocy 1200 lumenów każda.

W ten sposób fotografując na czasach pomiędzy 1, a 2 sekundami i poruszając odpowiednio świecącą tubą w kadrze, zrobił fantastyczne zdjęcia, które zdecydowanie różnią się od wykonanych po zmierzchu. Eric podkreśla, że nie są to najlepsze zdjęcia jakie wykonał, ale nie o to w tym wszystkich chodzi. Czasem warto eksperymentować z fotografią dla samego eksperymentowania, możemy wtedy ćwiczyć swoje umiejętności i przy okazji stworzyć coś oryginalnego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)