Malowanie światłem w słoneczny dzień -  Eric Paré wyjaśnia jak to zrobić

Malowanie światłem w słoneczny dzień -  Eric Paré wyjaśnia jak to zrobić
Źródło zdjęć: © ©  Eric Paré / [YouTube](https://youtu.be/N12RJzfYy0)
Monika Homan

26.07.2018 09:33, aktual.: 26.07.2018 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eric Paré postanowił wykorzystać technikę malowania światłem, która kojarzona jest raczej ze zdjęciami nocnymi niż w słoneczne popołudnie. Zobaczcie jak to zrobił.

Eric Paré bawi się fotografią wykorzystując techniki malowania światłem, efektu bullet-time i animacje poklatkowe. Do malowania światłem wykorzystuje białą tubę, którą podświetla na różne sposoby. W połączeniu z pięknymi lokacjami i swoją modelką, tworzy zachwycające fotografie.

Zwykle zdjęcia z wykorzystaniem techniki malowania światłem, Eric wykonuje po zmierzchu. Wykorzystuje długi czas naświetlania i świecącą tubę, którą maluje różne wzory. Swoją wiedzą na temat tej techniki chętnie dzieli się na YouTube, więc jeśli chcecie nauczyć się robić takie zdjęcia odwiedźcie jego kanał.

W najnowszym filmie postanowił spróbować malowania światłem w słoneczne popołudnie. Mimo doświadczenia w tej dziedzinie, okazało się to wyzwaniem. Za dnia, zawłaszcza słonecznego, jest zdecydowanie za jasno, żeby można było odpowiednio wydłużyć czas, nawet na mocno przymkniętej przysłonie.

Afternoon light-painting! - Tube Stories 86

Żeby móc to zrobić Eric wykorzystał filtr szary ND1000, który pozwala zredukować ilość światła, które dociera do matrycy o 10EV. Filtr oczywiście ograniczył też ilość światła ze świecącej tuby, więc Eric musiał odpowiednio je wzmocnić - wykorzystał cztery latarki o mocy 1200 lumenów każda.

W ten sposób fotografując na czasach pomiędzy 1, a 2 sekundami i poruszając odpowiednio świecącą tubą w kadrze, zrobił fantastyczne zdjęcia, które zdecydowanie różnią się od wykonanych po zmierzchu. Eric podkreśla, że nie są to najlepsze zdjęcia jakie wykonał, ale nie o to w tym wszystkich chodzi. Czasem warto eksperymentować z fotografią dla samego eksperymentowania, możemy wtedy ćwiczyć swoje umiejętności i przy okazji stworzyć coś oryginalnego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)