Zobacz jak David Oliver Lenon sprowadził rozgwieżdżone niebo do miast

Każdy fotograf mieszkający w dużym mieście wie, że nie da się zrobić oszałamiającego timelapse'a albo długiej ekspozycji nocnego nieba. Lennon poradził sobie z tym w inny sposób.

Niejednokrotnie, kiedy miałem ochotę sfotografować nocne niebo, albo chociaż popatrzeć musiałem jechać kilkadziesiąt kilometrów za miasto – udać się w jakiś gąszcz z nadzieją, że nie zje mnie żadne dziwne zwierze. W metropoliach nie da się w spokoju oglądać rozgwieżdżonego nieba ze względu na zanieczyszczenie świetlne.

Nowy Jork i Moskwa. Time lapse i slow motion.

Dwa mocarstwa — USA i Rosja. Dwie metropolie — Nowy Jork i Moskwa. Dwa spojrzenia i metody — time lapse i slow motion.

Filmowiec – David Oliver Lennon – zastanawiał się jak wyglądałyby największe miasta świata z dobrze widocznymi gwiazdami nad nimi. Połączył więc widok tasmańskiego nocnego nieba z timelapse'ami znanych miejsc w pięknym klipie.

Poniżej prezentujemy dodatkowo kilka zrzutów ekranu z zatrzymanymi najpiękniejszymi momentami:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Osobliwe przystanki z terenów byłego ZSRR Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego „Souvenir d’un Futur” - tajemnicze oblicze blokowisk Paryż, jakich nie znaliście Na to jedno niesamowite ujęcie fotograf czekał 6 lat i wykonał 720 tys. prób Sesja portretowa na tle burz i tornada? Benjamin Von Wong zrobił to bez problemu Sztuka surferska - zobacz podwójne ekspozycje Aarona Checkwooda Tak fotografowie widzą przyszłość Afryki – przegląd prac z LagosPhoto Festival „To, co trwałe" - mistrz fotoreportażu Tomasz Tomaszewski sfotografował polskich górali Finaliści konkursu World in Photo 2015 pokazują piękno i różnorodność świata Czy fotografia cyfrowa to „totalne oszustwo"? Kalendarz Pirelli 2016 jakiego nikt się nie spodziewał Zwierzęta w ZOO czy rezerwacie też są piękne, czyli ZSL Animal Photography Prize 2015 Fotografia przyrodnicza na bardzo wesoło, czyli konkurs 2015 Comedy Wildlife Photography Awards Fotografie kotów metodą na trudną przeszłość Prezentujemy najlepsze prace Neutral Density Photography Awards 2015 Od Rodziny Królewskiej po kobiety Bonda - nowy projekt krakowskiego House of Retouching Fotograf przyrody Andy Rouse: „Fotografia to hobby (...), które powinno uwalniać od stresu" Zachwycają przyroda, czyli najlepsze zgłoszenia National Geographic Photo Contest 2015

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie ślubne na tle pożaru podbija internet. Jest mistrzowskie! Kadry uliczne zrobione na długim czasie pokazują samotność wielkich miast Fotografia dziecięca w zgodzie z naturą, czyli twórczość Anny Węcel Spokój kropli wody i piękno kwiatów na zdjęciach Heidi Westum Emerytowany radiolog robi cudowne zdjęcia podróżnicze Fotograf założył kamerkę na aparat i pokazał, jak wygląda prawdziwy świat Sylwetki naszych czytelników: Kacper Marzoch Ukrył tatuaże plemienne Maorysów dzięki technice mokrego kolodionu Fotograf podróżuje po Europie w poszukiwaniu pięknych opuszczonych miejsc Fotografia jest językiem do wyrażania siebie - uliczne zdjęcia Julii Hrudowej Niesamowite zdjęcia zwierząt zrobione jeszcze przed narodzeniem 30 lat osamotnienia w stacji meteorologicznej. Zobacz poruszający materiał