Jest martwa na zdjęciach. To sprzeciw przeciwko bezmyślnym selfie

Jest martwa na zdjęciach. To sprzeciw przeciwko bezmyślnym selfie
Źródło zdjęć: © © Stefanie Leight Rose / [Instagram](https://www.instagram.com/stefdies/)
Marcin Watemborski

25.08.2017 09:44, aktual.: 25.08.2017 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyobraźcie sobie konto na Instagramie pełne zdjęć kobiety, która zamiast robić sobie słodkie fociunie, leży twarzą w dół i wygląda, jakby była martwa. Brzmi szokująco, prawda? To właśnie najnowszy projekt Stephanie Leigh Rose.

"STEFDIES" to długoterminowy projekt artystki Stephanie Leight Rose. Jest to jednocześnie jej osobisty protest, w którym neguje głupotę robienia selfie, gdzie tylko się da. Kobieta pozuje do zdjęć, udając martwą. Chce przez to zwrócić uwagę na to, że kiedyś zdjęcia znaczyły coś więcej, a sama fotografia nie była zepchnięta na margines i wykorzystywana do podbudowania własnego ego.

W dzisiejszych czasach kultury selfie sticków, kardashianek, youtube, photoshopa, memów i gównianych programów, zapomnieliśmy, co to znaczy robić (a właściwie uprawiać) fotografię. Żyjemy w kulturze, która ma obsesję na punkcie wirtualnej rzeczywistości. Nic nie jest takie, jak naprawdę wygląda, zwłaszcza zdjęcia.

Każde ze zdjęć to spontaniczne działanie – nie znajdziecie tu wyrafinowanego oświetlenia ani profesjonalnego sprzętu. Bardziej niż o samą technikę wykonania chodzi o wiadomość, którą chce przekazać Stephanie. Ciekawe jest to, że artystka nigdy nie podkłada nic pod swoja twarz, co oznacza bliskie spotkanie nie tylko z trawnikami, ale również podłogami publicznych toalet czy chodnikami.

Więcej zdjęć z projektu zobaczycie na Instagramie Stephanie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)