Zobacz piękno galaktyki - nocne niebo na genialnych timelapsach

Zobacz piękno galaktyki - nocne niebo na genialnych timelapsach

Zobacz piękno galaktyki - nocne niebo na genialnych timelapsach
Monika Homan
19.10.2018 13:02, aktualizacja: 19.10.2018 15:02

Adrien Maudit, francuski astrofotograf i filmowiec, stworzył serię przepięknych filmów, które pokazują jak wspaniałe może być nocne niebo, kiedy poświęcimy mu mu trochę uwagi.

Historia obserwacji nieba sięga zamierzchłych czasów. Pierwsze udokumentowane osiągnięcia astronomiczne datowane są na 3000 lat przed naszą erą. Z tamtych czasów pochodzą pierwsze nazwy gwiazdozbiorów. Przez długie lata, zanim powstały skomplikowane narzędzia, obserwacji nieba można było dokonać jedynie za pomocą oka.

Po dziś dzień fascynuje nas nocne niebo, a leżenie na kocu w letnią noc kojarzone jest z czymś niezwykle romantycznym i przyjemnym. Niestety wraz z rozwojem miast coraz trudniej o miejsce, które nie będzie mocno zanieczyszczone światłem. Często trzeba przejechać wiele kilometrów, żeby móc się nacieszyć widokiem usłanego tysiącami gwiazd firmamentu. Na codzień, kiedy światło miasta zagłusza słabsze światełka, widzimy tylko nieliczne, najsilniej świecące punkty.

Dlatego warto docenić astrofotografię, która pozwala nam zapisać wspaniały widok, jaki oferuje nam nocne niebo na dłużej i podzielić się nim z całym światem.

Adrien Maudit dzieli się właśnie takimi widokami. Seria jego timelapsów "Galaxies" to wspaniałe ujęcia i miliony gwiazd w doskonałej jakości. Dajcie sobie chwilę, usiądźcie wygodnie w fotelu i obejrzyjcie te niesamowite produkcje.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)