Nowy algorytm Adobe pozwoli podmienić niebo jednym kliknięciem

Robiąc zdjęcia w pogodny dzień, często musimy liczyć się z problemem ekspozycji nieba. Borykamy się z wyborem czy pozostawić nadmierną ekspozycję, czy poświęcić czas na doszlifowanie w Photoshopie. Adobe znalazło bezkompromisowe rozwiązanie.

Podczas trwającej na przełomie października i listopada 2016, konferencji Adobe MAX poznaliśmy kilka ciekawych algorytmów produkowanych obecnie przez twórców Photoshopa. Jednym z nich jest technologia SkyReplace, pozwalająca poradzić sobie z problemem niekorzystnej ekspozycji nieba na zdjęciach.

Jak uporczywa i drobiazgowa może być podmiana nieba na zdjęciu wie każdy, kto podejmował się tego wyzwania w Photoshopie. Nowy algorytm opracowywany przez Adobe korzysta z techniki inteligentnego uczenia się, aby móc automatycznie określić, w którym miejscu kończy się niebo, a zaczyna reszta sceny. Jednym kliknięciem podmienia oryginalną część obrazu na widok, który bardziej spełnia nasze wymagania. To nie wszystko, zastosowana technologia dostosowuje resztę zdjęcia, bazując na nowym obrazie, korygując kolor, światło i kontrast.

Czy innowacyjny algorytm sprawdzi się tak dobrze, jak prezentuje go Adobe, będziemy musieli zaczekać do jego premiery. Patrząc na filmik z konferencji, trzeba przyznać, że inżynierowie firmy stają na wysokości zadania, by sprostać nawet największym wymaganiom i sprowadzić je do poziomu kilku kliknięć.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Zaawansowana kamera HiRISE pozwala zobaczyć, jak naprawdę wygląda Mars MIOPS Mobile - całkowicie nowe spojrzenie na zdalne wyzwalanie migawki Wypalone matryce, stopione przysłony i wiele innych – to skutki niewłaściwego fotografowania zaćmienia Akcja ratunkowa dwóch słoniątek na zdjęciach. Sytuacja była groźna 12 megapikseli w telefonie... Ach... Aparaty bez obiektywów - Hitachi już pracuje nad taką technologią Nowy algorytm SI sprawi, że zdjęcia ożyją Fotorealistyczne zwierzątka to świetny dodatek do sesji dziecięcej Niesamowity rig do obiektywu Nikkor 800 mm powstał z wózka na meble NASA opublikowała pierwsze wideo 8K z przestrzeni kosmicznej Ciekawska pantera śnieżna pozuje do selfie Zobacz, jak Rosjanie podglądali Polaków. Oto sowieckie aparaty szpiegowskie

Popularne w tym tygodniu:

Film LaVision świetnie obrazuje działanie maseczek. Warto to zobaczyć Nowe badania udowadniają, że pierwsze kolorowe zdjęcie powstało w 1848 roku Zdjęcie astronauty obiega cały świat. Tak dziękuje lekarzom za walkę z COVID-19 Koronawirus na świecie: Skutki kwarantanny widziane z satelitów Australia sięga po drony w walce z COVID-19. Będą monitorowały stan zdrowia ludzi Poznasz, czym są te przedmioty po ich zbliżeniach? Lisek zabrał smartfona podczas nagrywania. Rozczulił tym wszystkich Przejście dla pieszych z okładki The Beatles odmalowane. Ruch na Abbey Road ustał Ludzie robią zdjęcia na Instagram zamiast siedzieć w domu. Policja ma na to sposób Narciarstwo salonowe, czyli kreatywność podczas kwarantanny Fotograf z TikToka pod ostrzałem. Wepchnął się na sesję pary młodej