70 000 darmowych stocków od Adobe i 500 000 dolarów dla artystów

70 000 darmowych stocków od Adobe i 500 000 dolarów dla artystów

70 000 darmowych stocków od Adobe i 500 000 dolarów dla artystów
Źródło zdjęć: © © Jeremy Bishop / Adobe Stock
Marcin Watemborski
16.10.2020 08:01, aktualizacja: 26.07.2022 14:42

W ramach przygotowań do tegorocznej konferencji AdobeMAX, producent oprogramowania i właściciel ogromnego banku zdjęć przedstawił Fundusz Rozwoju Artystów i udostępnił ogromną kolekcję darmowych zasobów. Wśród nich są nie tylko zdjęcia, ale też ilustracje, pliki wektorowe i inne materiały.

Fundusz Rozwoju Artystów (Artist Development Fund) opiewa na wysokość 500 000 dolarów (ok. 1,95 mln złotych) i jest czymś innym niż fundusze pomocnicze czy granty, które zostały przedstawione przez inne firmy podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Pieniądze zostaną podzielone na 40 wybranych artystów, którzy będą mieli skoncentrować się na ambitnych projektach w przyszłym roku.

Oprócz ogłoszenia powstania funduszu, Adobe udostępniło 70 000 różnych materiałów stockowych kompletnie za darmo! Wszystkie z nich są dostępne do wykorzystania komercyjnego zupełnie na takich samych zasadach, jak te płatne. Jednak nie jest to zbiór darmowych stocków, które krążą po sieci – Adobe zapłaciło za nie artystom i daje prezent wszystkim, którzy tego potrzebują. To działanie ma na celu promocję różnych twórców.

Wśród darmowych stocków znalazły się różne popularne tematy, których ludzie często szukają. Zamiast więc korzystać z oklepanych zdjęć z darmowych stronek, śmiało można przejść do biblioteki Adobe Stock i wybrać coś bardziej wyrafinowanego. Firma nazywa to działanie "demokracją kreatywności", cokolwiek mogłoby to znaczyć.

Jest jednak ciemna strona tego działania. Jeśli ludzie przyzwyczają się do tego, że za treści wysokiej jakości nie musza płacić i mają wszystko za darmo, nie będą chcieli kupować materiałów od osób, które na tym zarabiają. Stanowi to zagrożenie dla wielu twórców komercyjnych w dziedzinie fotografii i wideo stockowych.

Adobe Stock Launches 70k+ Free Assets | Adobe Creative Cloud

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Adobe Stock.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)