Nowy algorytm NVIDIA skopiuje styl twojego zdjęcia do innego

NVIDIA zaprezentowała nowy algorytm sztucznej inteligencji o nazwie FastPhotoStyle, który pozwala przenieść styl z dowolnego zdjęcia na inne, tworząc imponujące, realistyczne efekty.

Nowy algorytm NVIDIA skopiuje styl twojego zdjęcia do innego
Redakcja Fotoblogia.pl

22.03.2018 | aktual.: 26.07.2022 18:05

Algorytm został opracowany przez zespół naukowców z NVIDIA i Uniwersytetu Kalifornijskiego. Opublikowano go w artykule zatytułowanym: "Zamknięte rozwiązanie do fotorealistycznego obrazowania".

Chociaż istnieje trochę metod, które wykorzystują już tego typu transfer stylu między zdjęciami, to wymagają one kilku minut do uruchomienia na obrazie o niskiej rozdzielczości, a rezultaty są niespójne i zawierają zauważalne artefakty.

Porównanie wyników stworzonych przez różne algorytmy.
Porównanie wyników stworzonych przez różne algorytmy.© [www.petapixel.com](https://petapixel.com/2018/03/21/nvidiasaicanmagicallytransferonephotosstyletoanother/) / [www.github.com](https://github.com/NVIDIA/FastPhotoStyle)

Wyniki FastPhotoStyle są zarówno szybsze do wygenerowania jak i bardziej realistyczne: można wytworzyć je 60 razy szybciej niż tradycyjne metody. Okazało się również, że w porównaniu do istniejących algorytmów te są dwa razy częściej wybierane przez ludzi.

Wielkim przełomem w algorytmie NVIDIA jest podział zadania w dwóch osobnych krokach. Podczas etapu stylizacji efekt zdjęcia referencyjnego zostaje przeniesiony do zdjęcia treści. Następnie wygładzanie pomaga nadać obrazom fotorealistyczny charakter, zachęcając do "spójnych przestrzennych stylizacji".

Kilka przykładów możliwości FastPhotoStyle.
Kilka przykładów możliwości FastPhotoStyle.© [www.github.com](https://github.com/NVIDIA/FastPhotoStyle)

W przypadku wiernej stylizacji zawartość obrazu wyjściowego powinna pozostać taka sama, a styl ma przypominać zdjęcie referencyjne - fotografia po prostu ma wyglądać jak wykonana aparatem.

Jeśli masz doświadczenie w oprogramowaniu, możesz pobrać kod źródłowy algorytmu i uruchomić go na zdjęciach za pośrednictwem repozytorium Github.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
ciekawostkiporadnikiInspiracje
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)