Stacy Kranitz najlepszym fotografem Instagrama według Time

Redakcja Time przyznała tytuł Instagram Photographer of 2015. Nagroda trafiła do Stacy Kranitz za unikatowe podejście do platformy.

Stacy Kranitz / © Stacy Kranitz - Instagram

W 2013 roku wybór Time'a padł na Davida Guttenfeldera, co było naturalnym wyborem ze względu na wielokrotne wyróżnienia oraz nagrody, które trafiły w ręce azjatyckiego szefa Associated Press. Używał on aplikacji, by dokumentować życie codzienne w Północnej Korei i natychmiast je publikować. Dzięki Instagramowi Gutterfelderowi udało się nadać rozgłos poruszanemu tematowi oraz zyskać dotrzeć do bardzo szerokiej publiczności.

Rok 2014 był szczęśliwy dla Matta Blacka – dokumentalisty, który wykorzystał Instagram do geotagowania promienia obszaru, który wówczas fotografował i tym samym nagłośnienie problemu biedy, dotykającego ten rejon.

Stacy Kranitz została wybrana, ponieważ wykorzystuje aplikację "do tego, do czego została stworzona”, Matt Black dodaje, że celem powstania Instagrama jest „naoczne doświadczanie rzeczy, jakimi są”.

Mieszkanka Kalifornii wykorzystuje Instagram do dokumentowania regionu Appalachów tworząc bardzo osobiste fotografie. Jej zainteresowanie fotografią zostało rozbudzone przez rosnącą w niej ciekawość świata. Jako dziecko fotografka miała swój mały dzienniczek, w którym zapisywała, co robią jej sąsiedzi. Kontynuowała to aż do momentu, dopóki jedno z dzieci go nie znalazło i nie upubliczniło. Początkowo dzienniczek miał być podwalinami do stworzenia scenariusza filmowego.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Kranitz zainteresowała się fotografią ze względu na jej samotnicza naturę – to dziedzina sztuki, która wzmaga poznanie samego siebie oraz nie wymaga przy tym obcowania z innymi ludźmi. Jej kariera również została dotknięta falstartem – podczas realizacji projektu dotyczącego fotografii ulicznej „zbyt agresywnie podchodziła do ludzi”, co skończyło się dla niej kontuzją.

Fotografka założyła konto na Instagramie 3 lata temu podczas jej podróży w głąb Appalachów. Instagram stał się dla niej sposobem na utrzymywanie kontaktu z bliskimi oraz był jej osobistym dziennikiem podróży.

Czułam się samotna i tęskniłam za moimi bliskimi. Chciałam pozostać w stałym kontakcie z nimi. Rozwiązanie oferowane przez Instagram wydało się być do tego idealne. Platforma jest dla mnie też swojego rodzaju szkicownikiem, notatnikiem i pamiętnikiem jednocześnie. Instagram stał się dla mnie osobistym archiwum, zbiorem myśli, nastrojów i uczuć.

Koniecznie zapoznajcie się z kontem Stacy na Instagramie.

Źródło: Time

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego „Gdy wracam na szlak czuję jak cofam się do lat dzieciństwa” - bajkowe Tatry na fotografiach Jana Danka „Souvenir d’un Futur” - tajemnicze oblicze blokowisk Paryż, jakich nie znaliście "Ta chwila może istnieć tylko na fotografii" - Lois Greenfield opowiada o fotografowaniu tancerzy Haselbladem z lat 80. Abstrakcyjna przestrzeń miejska Bejrutu Zobacz, jak połączyć sztukę kamuflażu i fotografię Odbicia Nowego Jorku w fotografiach Francoisa Van Bastelaera Klasyczne portrety w twórczości Maćka Leśniaka Seria „World of Photography” z 1985 roku dostępna na YouTube Zobaczcie jak odpoczywają owoce podczas upalnych dni w Madrycie Znamy zwycięzców Black & White Spider Awards. Marek Lapis wielokrotnie wyróżniony Pełne ekspresji psie portrety autorstwa Anne Geier Nicholas Chorier i jego fotograficzny świat z poziomu latawca Dave Sandford tworzy górskie krajobrazy z fal w projekcie „Liquid Mountains" Na to jedno niesamowite ujęcie fotograf czekał 6 lat i wykonał 720 tys. prób Jonny Armstrong fotografuje zwierzęta, kiedy najmniej się tego spodziewają Sesja portretowa na tle burz i tornada? Benjamin Von Wong zrobił to bez problemu

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Prezentujemy najlepsze zdjęcia portretowe w konkursie Taylor Wessling Photographic Portrait Prize 2017