Poparazzi to przeciwieństwo Instagrama. Koniec selfie, filtrów i hashtagów

Poparazzi to przeciwieństwo Instagrama. Koniec selfie, filtrów i hashtagów

Poparazzi to przeciwieństwo Instagrama. Koniec selfie, filtrów i hashtagów
Marcin Watemborski
27.05.2021 11:32, aktualizacja: 28.05.2021 11:40

XXI wiek jest zdominowany przez media społecznościowe i ludzi wpadających w samouwielbienie. Poparazzi jest nową aplikacją, która zabrania wrzucania selfie czy podkręcania zdjęć upiększającymi filtrami. Liczy się interakcja i prawdziwość.

Instagram został ogłoszony najbardziej szkodliwym dla ludzkiej psychiki social medium. Kolorowe selfie, absurdalne standardy piękna czy udawane życia są męczące. Nie tylko dla użytkowników, ale również programistów. W opozycji do kochanego i nienawidzonego jednocześnie Instagrama staje Poparazzi – aplikacja, która w App Store jest obecnie numerem 1 pod kątem popularności.

Poparazzi wygląda dość podobnie do Instagrama. W swoim działaniu nawet częściowo nawiązuje do jego początków. Zakłada jednak z góry kompletnie inny typ relacji. Do zdjęć nie dodamy głębokich opisów, hashtagów do pozycjonowania czy komentarzy. Chodzi tylko o wrzucenie zdjęcia innej osoby – taką, jaka jest. W aplikacji nie znajdziemy filtrów.

Obraz

Co więcej – Poparazzi zabrania wgrywania do profilu selfie. Wymusza to na użytkownikach interakcję w prawdziwym świecie. Można wrzucać jedynie zdjęcia kogoś innego. W dobie pandemii zostaliśmy zmuszeni do izolacji, ale dzięki tego typu programom być może ponownie wyjdziemy do ludzi, to forma smartfonowej resocjalizacji.

Nowa aplikacja fotograficzna wydaje się być tak prosta i czysta, jak jeszcze żadna. Oczywiście użytkownicy na pewno dalej będą próbowali kreować się na kogoś, kim wcale nie są, a chcieliby być, aczkolwiek zamysł jest interesujący. Aplikacje mobilne, które koncentrują się na budowaniu sławy i podbijaniu ego oraz zarabianiu przez promocję swojej osoby nijak mają się do Poparazzi, które (póki co) chce sprawić, by ludzie do siebie wyszli.

Obraz

Poparazzi jest dostępne jedynie na system iOS, lecz wkrótce ma pojawić się na Androida. Aplikacja tak bardzo przypadła do gustu użytkownikom, że na podstawie ponad 9,5 tysiąca ocen otrzymała w App Store notę 4,6/5 gwiazdek. Warto zwrócić uwagę, że jest w pełni darmowe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)