Facebook ujawni wewnętrzne raporty dotyczące szkodliwości Instagrama

Facebook ujawni wewnętrzne raporty dotyczące szkodliwości Instagrama

Facebook ujawni wewnętrzne raporty dotyczące szkodliwości Instagrama
Marcin Watemborski
29.09.2021 09:04, aktualizacja: 26.07.2022 14:21

Śledztwo Wall Street Journal i opublikowane przez dziennikarzy informacje na temat toksycznego działania Instagrama na nastolatków dały efekt. Facebook będzie musiał tłumaczyć się przed specjalną komisją senatu USA, ale również odtajni swoje raporty. Teraz wszyscy poznają prawdę.

O aferze instagramowej pisaliśmy już kilkukrotnie – zaczęło się od artykułu w Wall Street Journal, ale szybko poszło to dalej. W wewnętrznych raportach Facebooka na temat szkodliwości Instagrama pojawiły się bardzo niepokojące dane – 32 proc. nastoletnich dziewcząt czuje się gorzej przez treści publikowane w aplikacji, a 13 proc. użytkowników z Wielkiej Brytanii miało przez to myśli samobójcze.

Instagram dla dzieci został ogłoszony bardzo złym pomysłem, a sprawą toksycznej aplikacji zainteresowali się senatorowie Richard Blumenthal oraz Marsha Blackburn. Niebawem rozpocznie się oficjalne dochodzenie w tej sprawie. Międzyczasie podczas internetowej konferencji, jeden z wiceprezesów Facebooka Nick Clegg oświadczył, że tajne raporty wewnętrzne zostaną przedstawione Kongresowi USA, a później podane do informacji publicznej.

Jest to ciekawe stanowisko, ponieważ wcześniejsze wypowiedzi pracowników korporacji nie wskazywały na ujawnienie wewnętrznych raportów. Szefowa działu polityki portalu Karina Newton napisała post na blogu Instagrama, w którym powoływała się na badania Uniwersytetu Harvarda, podkreślając dobre i złe aspekty korzystania z mediów społecznościowych. Natomiast wiceprezes Pratiti Raychoudhury wspominała, że wewnętrzne badania Facebooka na temat Instagrama są niewymierne, bo zostały przeprowadzone na grupie zaledwie 40 osób.

W czwartek, 30. września 2021 roku, ma odbyć się pierwsze oficjalne przesłuchanie w kwestii szkodliwości produktów Facebooka dla psychiki nastolatków. Specjalna komisja senatu USA przesłucha Antigone Davis (dyr. ds. bezpieczeństwa Facebooka) pod kątem realnej wiedzy władz portalu na temat toksyczności mediów społecznościowych.

Dla przypomnienia – WSJ ujawnił, że Facebook już w 2019 roku wiedział, że najmłodsi mają problemy psychiczne wygenerowane przez Instagram, lecz nie podjął żadnych kroków, by temu przeciwdziałać.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)