Nadchodzi "automatyczny Photoshop" - Adobe oraz UC Berkley pracują nad nowym potężnym narzędziem

Jeśli zajmujecie się fotografią produktową lub reklamową, na pewno zdarzyło Wam się korzystać ze skraplania, ponieważ coś układało się nie tak, jak powinno. Ta funkcja ułatwi i częściowo zautomatyzuje Waszą pracę.

Firma Adobe, producent najpopularniejszych narzędzi do obróbki obrazu i wideo, postanowiła połączyć siły z University of California Berkley w celu stworzenia narzędzi, opartych na algorytmach sztucznej inteligencji, nazywanych „automatycznym Photoshopem”.

Zespół z UC Berkley pracuje nad rozwiązaniem o nazwie „Generative Visual Manipulation on the Natural Image Manifold”. Poniższy filmik wytłumaczy Wam, na czym polega to zagadnienie. Trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę potężnie.

Celem współpracy jest stworzenie narzędzia, które pozwoli automatycznie edytować kształty obiektów już istniejących w naturalny sposób. Wszystko za jednym pociągnięciem pędzla. Chociaż to dopiero początek nowych funkcji.

W dalszym planie jest opracowanie algorytmu, który na postawie kilku szkicowanych wskazówek wygeneruje automatycznie obraz zbliżony do oczekiwań użytkownika. Zwróćcie uwagę, jak imponujące są funkcje przedstawione w demonstracji. Jest to sposób na ułatwienie i zdecydowane przyspieszenie pracy. Jeśli program faktycznie będzie potrafił stworzyć grafiki automatycznie, pozwoli to zaoszczędzić godzin zdjęć, retuszu, a koszt końcowej produkcji znacznie spadnie.

Czy faktycznie czeka nas spotkanie z automatycznym Photoshopem przyszłości? Miejmy nadzieje, że dowiemy się już niedługo.

Zobacz również: Jak wykorzystać potencjał akcji w Adobe Photoshop?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Ile megapikseli ma ludzkie oko? Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Drzewa umierają stojąc... Jak być profesjonalistą i pozostać przy tym stylowym? Kano Camera Kit - zbuduj i zaprogramuj własny aparat cyfrowy Zdjęcie lotnicze przypadkowej pary stało się hitem Internetu Zostań fotograficznym DJ-em z Palette Gear - analogowym kontrolerem do obróbki zdjęć Legendarna okładka albumu Nirvany „Nevermind” odtworzona 25 lat później MIOPS Mobile - całkowicie nowe spojrzenie na zdalne wyzwalanie migawki Volvo w krótkometrażowej serii "Human Made Stories" przygląda się pracy Erika Johanssona Vuze VR 3D 360 - kamerka 360° nagrywająca w 3D iOS 10 pozwoli astrofotografom na korzystanie z telefonu w absolutnej ciemności Bycie paparazzo to nie tylko bieganie za gwiazdami Oto wieszak, który umożliwi wam wyeksponowanie swojej kolekcji aparatów w stylowy sposób Raport sprzętowy znad polskiego morza Copyright trolling - kontrowersyjna praktyka zarabiania na zdjęciach Jak działają na nas zdjęcia w reklamach? Ten dokument dowodzi, że kolorowa fotografia została stworzona z myślą o białych ludziach Gumowy element na paskach Canona może mieć duży wpływ na nasze zdjęcia Oto jak Steve Giralt zbudował od zera komputerowo sterowaną maszynę dla jednego ujęcia burgera Zdjęcia na Instagramie ujawnią czy masz objawy depresji 4500 aparatów? Co to dla niego! Poznajcie człowieka, który ma największą kolekcję aparatów Najnowsze zdjęcia NASA ujawniają, że Mars wcale nie jest czerwoną planetą

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Zobacz, czego nie należy robić, będąc fotografem Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C