Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu

Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu
Marcin Falana

19.05.2017 08:51, aktual.: 26.07.2022 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czasie wczorajszej konferencji prasowej I/O 2017, Google zaprezentowało nowy algorytm, który będzie w stanie usunąć ze zdjęcia niechciane obiekty, jak np. ogrodzenie. Era inteligentnej fotografii jest coraz bliżej

Na prezentacji w czasie konferencji I/O 2017 CEO Google, Sundar Pichai pokazał, na co już niedługo będzie stać inteligentne algorytmy, które będą w stanie usuwać ze zdjęć obiekty, nawet skomplikowane. Technologia została zaprezentowana na przykładzie usunięcia siatki z pierwszego planu ze zdjęcia dziecka na boisku. Trzeba przyznać, że w Photoshopie trzeba by było się trochę pomęczyć, żeby osiągnąć podobny efekt. (10:45 na filmiku poniżej).

Google I/O Keynote (Google I/O '17)

Jeżeli zrobiłeś zdjęcie córki na boisku do baseball-u i coś jest w pierwszym planie, możemy zrobić ciężką pracę za ciebie i usunąć zbędne elementy, dzięki czemu na zdjęciu będzie to co jest ważne.
Obraz

Niestety, nie poznaliśmy więcej szczegółów zarówno na temat, kiedy taka technologia może zaistnieć oraz w jakim programie. Naturalnym wyborem byłaby aplikacja Google Photos, ale czas pokaże czy już niedługo będziemy mogli robić takie rzeczy automatycznie, bez Photoshopa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)