Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu

Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu

Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu
Marcin Falana
19.05.2017 08:51, aktualizacja: 26.07.2022 18:30

W czasie wczorajszej konferencji prasowej I/O 2017, Google zaprezentowało nowy algorytm, który będzie w stanie usunąć ze zdjęcia niechciane obiekty, jak np. ogrodzenie. Era inteligentnej fotografii jest coraz bliżej

Na prezentacji w czasie konferencji I/O 2017 CEO Google, Sundar Pichai pokazał, na co już niedługo będzie stać inteligentne algorytmy, które będą w stanie usuwać ze zdjęć obiekty, nawet skomplikowane. Technologia została zaprezentowana na przykładzie usunięcia siatki z pierwszego planu ze zdjęcia dziecka na boisku. Trzeba przyznać, że w Photoshopie trzeba by było się trochę pomęczyć, żeby osiągnąć podobny efekt. (10:45 na filmiku poniżej).

Google I/O Keynote (Google I/O '17)

Jeżeli zrobiłeś zdjęcie córki na boisku do baseball-u i coś jest w pierwszym planie, możemy zrobić ciężką pracę za ciebie i usunąć zbędne elementy, dzięki czemu na zdjęciu będzie to co jest ważne.
Obraz

Niestety, nie poznaliśmy więcej szczegółów zarówno na temat, kiedy taka technologia może zaistnieć oraz w jakim programie. Naturalnym wyborem byłaby aplikacja Google Photos, ale czas pokaże czy już niedługo będziemy mogli robić takie rzeczy automatycznie, bez Photoshopa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)