Nikon D3400 - test lustrzanki dla każdego

Ten artykuł ma 7 stron:

Ergonomia i obsługa

Nikon D3400 oferuje tarczę trybów ekspozycji, na której poza trybami manualnymi znajdziemy scenerie, tryb Auto oraz tryb Guide dedykowany początkującym. Aparat ma jedną tarczę nastaw, którą obsługujemy kciukiem. Obsługuje ona także korektę ekspozycji, po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku, który jest umieszczony przy spuście migawki.

Nikon D3400

Co ciekawe, w trybie manualnym, poza trybem B, mamy jeszcze do dyspozycji tryb Time, który pozwala wyzwolić migawkę jednym wciśnięciem spustu migawki i zamknąć drugim. Jednym słowem, nie trzeba trzymać wciśniętego spustu migawki, jak w przypadku czasu B, albo stosować pilota, żeby cieszyć się czasami powyżej 30 s. Właśnie takich udogodnień oczekuję od amatorskich korpusów.

Na górnej ściance znajdziemy jeszcze przycisk Info, który pozwala wyświetlić najważniejsze informacje na ekranie LCD. Znalazł się tu także przycisk nagrywania filmów.

Nikon D3400

Reszta elementów sterujących znajduje się na tylnej ściance. Nawigator obsługuje punkty AF, co jest bardzo wygodnym i naturalnym rozwiązaniem. Nad nim znajdziemy przycisk Lv, który uruchamia tryb podglądu na żywo, w którym dostępne jest także filmowanie.

Nikon D3400 - menu podręczne

Ważnym przyciskiem jest i, który daje dostęp do menu podręcznego, z najważniejszymi funkcjami. Na lewej ściance znajdziemy przycisk obsługujący lampę błyskową oraz programowalny Fn, który obsługuje domyślnie czułość ISO, niestety nie obsługuje on funkcji ISO Auto.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy lustrzanek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Sony A77 II – nowoczesny aparat w klasycznej obudowie i ze starymi błędami [test] Wideotest nowych akcesoriów firmy Peak Design, która uzbierała już ponad 15 mln dolarów na Kickstarterze Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - dobra, stabilizowana portretówa [recenzja] Canon 2000D to maluch, którego da się lubić [test] Canon EOS M3 - bezlusterkowiec z tradycjami lustrzanek [test] Test obiektywu Nikkor AF-S 85mm f/1.8G Laptop dla fotografa - jak sprawdzi się Microsoft Surface Pro 4? Voigtländer VM 50 mm f/1.1 Nokton - bardzo jasna pięćdziesiątka, która kreuje własną rzeczywistość [test] Islandia, ja oraz pojedynek flagowców Fujifilm: X-Pro2 kontra X-T2 Sony FE 16-35 mm f/2.8 GM oraz Sony FE 12-24 mm f/4 G - zdjęcia przykładowe wykonane A9 i pierwsze wrażenia Zabrałem Fujifilm X-E3 w podróż po Europie. Mój subiektywny i praktyczny test Olympus OM-D E-M10 Mark II - dobry krok naprzód [test]