Nikon SnapBridge - bezproblemowe przesyłanie zdjęć przez Bluetooth

Nikon SnapBridge - bezproblemowe przesyłanie zdjęć przez Bluetooth

Pierwszym aparatem marki Nikon z funkcją SnapBrigde jest Nikon D500. Na zdjęciu w rękach Jakuba Kaźmierczyka.
Pierwszym aparatem marki Nikon z funkcją SnapBrigde jest Nikon D500. Na zdjęciu w rękach Jakuba Kaźmierczyka.
Marcin Falana
08.01.2016 15:04, aktualizacja: 26.07.2022 19:21

Przy okazji premiery aparatu Nikon D500, japoński producent zapowiedział wprowadzenie nowego systemu do przesyłania zdjęć SnapBridge, który bazuje na łączności Bluetooth. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz aparat ma być w stałej łączności z urządzeniami mobilnymi bez potrzeby korzystania z Wi-Fi.

Technologia SnapBridge będzie standardową funkcją w niemal każdym aparacie od 2016 roku. SnapBridge będzie pozwalał na przesyłanie zdjęć i ich tagowanie za pomocą łączności Bluetooth. Dzięki wykorzystaniu łączności Bluetooth nasz smartfon może nadal korzystać z Wi-Fi, nie będziemy też musieli przełączać czy wyłączać Wi-Fi, żeby udostępnić zdjęcie w internecie.

Nikon SnapBridge

SnapBridge, wykorzystujący technologię Bluetooth low energy, pozwala na nieprzerwane i natychmiastowe przesyłanie zdjęć z aparatu do urządzenia mobilnego w tym samym momencie, w którym są one robione. Odbywa się to automatycznie, bez potrzeby aktywowania transferu zdjęć z aparatu, zachowując przy tym niski pobór mocy na obu urządzeniach. Podczas transmisji użytkownicy mogą dalej swobodnie korzystać z mobilnej łączności internetowej, w międzyczasie synchronizując swoje zdjęcia.

Powiązywanie aparatów Nikon i urządzeń inteligentnych rozpoczyna się w aplikacji SnapBridge, dostępnej dla systemów iOS i Android.Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej modele aparatów Nikon obsługujące technologię SnapBridge mogą pozostawać w stałej łączności z urządzeniem mobilnym. Połączenie wystarczy skonfigurować tylko raz, w odróżnieniu od dostępnych dotychczas aplikacji do transferu za pośrednictwem łącza Wi-Fi, które wymagają ponownego ustawiania po każdym podłączeniu sprzętu. Z aparatem fotograficznym można powiązać do pięciu urządzeń inteligentnych.

W menu aparatu można skorzystać z opcji automatycznego transferu zdjęć w trakcie fotografowania, jak i po jego zakończeniu. Aparat intuicyjnie przechodzi wtedy z łączności Bluetooth low energy na tradycyjny Bluetooth w celu przesłania danych, nawet gdy jest wyłączony. Zdjęcia transferowane są na urządzenia inteligentne jako pliki obrazu o rozdzielczości 2 Mpix (Full HD) w formacie JPEG. Możliwe jest także przesyłanie oryginalnych plików JPEG.

Obraz

Za pomocą aplikacji SnapBridge do zdjęcia możemy przypisać informacje. Do wyboru są dwa rodzaje danych – prawa autorskie i informacje o zdjęciu oraz dodatkowe teksty i logotypy, które można umieścić w obrazie w celu ochrony i identyfikacji zdjęć.

Oferowana przez aplikację SnapBridge funkcja zdalnego fotografowania pozwala użytkownikom na korzystanie z trybu podglądu na żywo na smartfonie jednak SnapBridge korzysta wtedy z Wi-Fi.SnapBridge umożliwia także udostępnianie obrazów w mediach społecznościowych.

Często korzystam z połączeń smartfona z aparatem i jestem bardzo ciekawy jak system Nikona sprawdzi się w praktyce. W redakcji będziemy mogli to sprawdzić jak tylko otrzymamy do testów pierwszą lustrzankę z systemem SnapBridge, czyli Nikona D500.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)