Jaki smartfon wybrać dla siebie?

Jaki smartfon wybrać dla siebie?26.04.2021 11:00
Jaki smartfon wybrać dla siebie?
Źródło zdjęć: © Materiał partnera
Maciej Gruszczyński

Przed zakupem nowego smartfona warto przyjrzeć się nie tylko kilku telefonom, ale większej grupie modeli. Dzięki temu zyska się pełniejszy obraz rynku smartfonów, pozna się nowinki technologiczne oraz ciekawe funkcje, które ułatwiają pracę lub umożliwiają korzystanie z rozrywki na najwyższym poziomie. Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się smartfona?

  1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego smartfona w 2021?
  2. Jaki system operacyjny wybrać w smartfonie?
  3. Jaki smartfon wybrać jeśli chodzi o aparat?
  4. Co powinien posiadać dobry smartfon?
  5. Dla kogo dobrym wyborem będą smartfony samsung galaxy?
  6. Dla kogo dobrym wyborem będą smartfony od Apple?

Zakup smartfona z pozoru jest prosty, jednak w sklepie wielu osób czuje się zagubionych. Liczne modele telefonów sprawiają, że trudno jest wśród nich znaleźć ten jeden, wymarzony smartfon. Jak ułatwić sobie wybór telefonu? Na co zwrócić uwagę, by nie żałować zakupu? Oto garść sprawdzonych porad.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego smartfona w 2021?

Zakup nowego smartfona w 2021 roku to okazja do wyboru zarówno nowatorskich rozwiązań technologicznych, jak i dobrze znanych podzespołów w atrakcyjnej cenie. Smartfony ze sprawdzonymi rozwiązaniami są wydajne, szybkie, a ich koszt mieści się w średnim przedziale. Już za 500-700 zł kupi się naprawdę solidny telefon, który posłuży przez dłuższy czas i będzie posiadał ciekawe funkcje. Dla wymagających użytkowników ciekawą opcją są smartfony z innowacyjnymi perełkami, np. wyposażone w składany ekran.

Jaki system operacyjny wybrać w smartfonie?

Obecnie w smartfonach dominują dwa systemy operacyjne - Android i iOS. Android jest powszechny, dlatego bez trudu znajdzie się liczne darmowe aplikacje, które można na nim zainstalować. iOS to system operacyjny instalowany wyłącznie na telefonach Apple. iPhone posiada wybór dedykowanych aplikacji, jednak część z nich jest płatna. Atutem iOS jest jednak stabilność pracy i szybkość działania, które w przypadku Androida są na słabszym poziomie.

Jaki smartfon wybrać jeśli chodzi o aparat?

Smartfony powszechnie służą do wykonywania zdjęć. Na https://www.neo24.pl/gsminavi/smartfony.html znajdzie się liczne telefony z aparatami, które zapewnią bardzo wysoką jakość fotografii i umożliwią kręcenie wideo. Wybierając aparat, warto przyjrzeć się jego rozdzielczości. Im jest ona wyższa, tym dokładniejsze są ujęcia. Ważna jest również funkcja zoom i obiektyw szerokokątny, który daje więcej możliwości w wykonywaniu atrakcyjnych zdjęć.

Co powinien posiadać dobry smartfon?

Dobry smartfon powinien posiadać przede wszystkim wydajny procesor i sporą pamięć. Procesor jest odpowiedzialny za płynne działanie aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. Pamięć określa natomiast limit danych, które zmieszczą się na telefonie. Jeśli pamięć jest zbyt mała, konieczne jest usuwanie części zdjęć i filmów oraz aplikacji, z których rzadziej się korzysta. Może to być dość problematyczne dla użytkowników, którzy korzystają ze smartfona jak z aparatu w czasie wakacji lub używają sprzętu do pracy. Zacinanie się ważnych aplikacji lub brak miejsca na nowe fotografie jest kłopotliwy zwłaszcza w sytuacji, gdy nie ma się możliwości używania innego urządzenia mobilnego lub komputera.

Dla kogo dobrym wyborem będą smartfony samsung galaxy?

Smartfon samsung galaxy jest polecany osobom, którym zależy na wysokiej jakości obrazu i znakomitym aparacie. Marka słynie z doskonałych jakościowo ekranów AMOLED, które cechują się o wiele żywszym i głębszym obrazem niż w telefonach konkurencji. Samsung Galaxy to linia, w której nigdy nie spotka się problemu niebieskich przebarwień na wyświetlaczu czy słabego odwzorowania detali.

Dodatkowym atutem serii jest wysoka jakość zabezpieczeń. Zabezpieczenia telefonu są na bieżąco aktualizowane, co zmniejsza ryzyko kradzieży danych i padnięcia ofiarą cyberprzestępców. W kwestii zabezpieczeń Koreańczycy są liderami. Zadbali również o ochronę przed poważnymi awariami sprzętu, które zdyskredytowały model Samsung Galaxy 7.

Linia Galaxy jest odpowiednim wyborem dla użytkowników, którym zależy na kompatybilności sprzętu z innowacyjnymi sprzętami innych marek oraz marki Samsung. Znajdzie się w niej nowoczesne złącza, Bluetooth w najnowszym standardzie, dwuzakresowe Wi-Fi oraz wiele innych udogodnień. Dzięki temu uniknie się wielu problemów z przesyłaniem danych pomiędzy różnymi urządzeniami.

Dla kogo dobrym wyborem będą smartfony od Apple?

Dla kogo odpowiedni jest iPhone? Smartfon Apple jest polecany głównie użytkownikom innych sprzętów Apple, ale nie tylko. Wszystkie urządzenia amerykańskiego giganta są ze sobą w pełni kompatybilne, co zapewnia ich bezproblemową łączność i natychmiastowe przesyłanie danych. Po iPhone powinni sięgać również użytkownicy, którzy oczekują maksymalnej stabilności systemu i jego szybkiego działania. Apple dostarcza regularnych aktualizacji oraz dba o szybkie usuwanie usterek systemowych. Dodatkowo korzysta wyłącznie z najnowocześniejszych podzespołów, które chronią przed zawieszaniem się telefonu i przyśpieszają działanie wszelkich aplikacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)