Dzięki aktualizacji Lightroom na Androida obsługuje pliki RAW. Ulepszono również Photoshop Express dla iOS

Dzięki aktualizacji Lightroom na Androida obsługuje pliki RAW. Ulepszono również Photoshop Express dla iOS10.11.2016 08:36
Dzięki aktualizacji Lightroom na Androida obsługuje pliki RAW. Ulepszono również Photoshop Express dla iOS

Fotografia mobilna z dnia na dzień zyskuje na popularności. Wraz z tym rosną oczekiwania użytkowników dotyczące możliwości obróbki obrazów. Firma Adobe dba o to, by je spełnić i na bieżąco aktualizuje swoje produkty.

Ten tydzień jest owocny dla Adobe. Oprócz konferencji Adobe MAX, na której ogłoszono wiele nowości, pojawiły się nowe programy - Adobe Photoshop Mix oraz Adobe Photoshop Fix dla użytkowników Androida. Producent nie zapomniał jednak o swoich poprzednich produktach, które stały się jeszcze bardziej praktyczne.

Nowa wersja Adobe Lightroom Mobile dla użytkowników systemu Android wspiera podgląd plików RAW, podobnie jak wersja na iOS-a, wypuszczona w lipcu. Pozwala to na zaimportowanie plików RAW bezpośrednio z aparatu do telefonu. Dzięki aktualizacji będziecie mogli robić zdjęcia w RAW-ach, edytować je i udostępniać bezpośrednio z poziomu aplikacji w wersji 2.2. Dodatkowo Lightroom pozwoli na synchronizację plików na innych urządzeniach z zachowaniem informacji o dopasowaniach, ocenach oraz flagowaniu.

420746848329074747

Jeśli będziecie chcieli robić zdjęcia aparatem i obrabiać je bezpośrednio na urządzeniu mobilnym, będziecie potrzebowali do tego specjalnego adaptera, by podłączyć korpus do urządzenia i przesłać pliki. Kable OTG (on-the-go) nie są drogie oraz są dostępne w różnych wersjach, więc powinniście bez problemu znaleźć taki, który będzie pasował do Waszego smartfona/ tabletu oraz aparatu.

420746848329205819

Drugą aktualizacją, którą ogłosiła firma Adobe, są zmiany w Photoshop Express dla systemu iOS. Nowe opcja zawierają m.in. Adobe Photoshop Express Collages, czyli możliwość tworzenia wysokiej jakości kolaży z zastosowaniem inteligentnych szablonów oraz ich automatycznego doboru. Dzięki aktualizacji będziecie mogli zintegrować aplikację z Google Photos. Pozwoli to na edycję, udostępnianie oraz eksportowanie tych zdjęć.

420746848329336891

Nową wersję Lightrooma dla Androida znajdziecie na Google Play Store, natomiast nowy Photoshop Express już jest na iTunes App Store.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)