Huawei znów przyłapany na reklamowej wpadce - zdjęcia nie były robione smartfonem

Huawei znów przyłapany na reklamowej wpadce - zdjęcia nie były robione smartfonem21.08.2018 06:48
Huawei znów przyłapany na reklamowej wpadce - zdjęcia nie były robione smartfonem
Źródło zdjęć: © © Huawei / [YouTube](https://youtu.be/2Kf7g2XEWwI)
Monika Homan

Firma Huawei po raz kolejny wprowadza klientów w błąd, sugerując że zdjęcia z reklamy zostały zrobione nowym smartfonem. Na jaw wyszło, że wykonał je fotograf, przy pomocy profesjonalnej lustrzanki.

Każdy z nas wie, że reklamy kłamią. Kiedy te kłamstwa wychodzą na jaw firmy, których reklama dotyczy, spotyka fala krytyki. Właśnie tak dzieje się teraz z chińskim producentem urządzeń multimedialnych - Huawei. Problem w tym, że to już nie pierwszy raz, kiedy firma próbuje oszukać swoich klientów w ten sam sposób.

W najnowszej reklamie smartfonów Nova 3 i 3i, emitowanej w Egipcie, pozy modeli sugerują, że wszystkie zdjęcia były zrobione aparatem w telefonie, jednak światło dzienne ujrzała również scena z kulis kręcenia tej reklamy. Na zdjęciu opublikowanym na Instagramie przez aktorkę, która brała udział w reklamie, widać, że zdjęcie zostało zrobione lustrzanką, a nie telefonem. W dodatku model udaje, że w pustej, wyciągniętej ręce trzyma smartfon.

421295417339500360
Źródło zdjęć: © Źródło: [Twitter](https://twitter.com/alyelbassel/status/1031180920471126021)

Zdjęcie szybko zniknęło z konta na Instagramie modelki, ale z Internetu nie zniknie już tak łatwo. Huawei broni się tym, że pokazuje przykładowe zdjęcia, które nie muszą pochodzić ze smartfona. Chociaż prawnie firma nie ma sobie nic do zarzucenia, nie można powiedzieć, że takie zagrywki są fair w stosunku o klientów.

421295417339631432
Źródło zdjęć: © [huawei.com](https://consumer.huawei.com/my/phones/nova3i/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)