Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9

Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9

Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9
Marcin Watemborski
21.04.2016 10:32, aktualizacja: 26.07.2022 19:06

Chiński gigant i niemiecka legenda nie przestają zaskakiwać – na początku zrobili wielkie „bum” wokół nawiązania współpracy, później zapowiedzieli oficjalnie nową technologię, nad którą będą razem pracować, aż w końcu wyszło na jak jak naprawdę wygląda ta kooperacja.

Przy premierze Huawei P9 oraz P9 Plus, najwięcej szumu było o moduł podwójnego aparatu sygnowany jako Leica. Nie mogło być zbyt pięknie, bo po jakimś czasie okazało się, że moduł nie został wyprodukowany przez niemiecką firmę, a jedynie autoryzowany.

Pierwsze informacje sugerowały przyszłym użytkownikom w dość jasny sposób, że moduł podwójnego aparatu będzie produkowany przez Leikę, a nie jedynie certyfikowany. Nie wiedzieliśmy również, że niemiecka legenda nie będzie aktywnie uczestniczyła w rozwoju tej technologii.

417845763478214514

W związku z niejasnościami, Huawei wydało oświadczenie:

Modele P9 oraz P9 Plus były tworzone przy współpracy Huawei i Leiki. Pierwszy raz obie firmy połączyły siły w celu nawiązania długoterminowego partnerstwa, co zostało ogłoszone w lutym. Od samego początku Leica była głęboko zaangażowana w proces rozwoju tych urządzeń [modułu aparatów]. Miała miejsce współpraca na poziomie technologicznym między Leiką, a Huawei, dotycząca różnych zagadnień związanych z aparatem, w tym: projektowania optyki, jakości obrazu, przetwarzania danych oraz mechanicznej konstrukcji modułu aparatu dla graficznego interfejsu urządzenia. Spełnia ono najwyższe standardy prezentowane przez Leikę.

Jak dowiedzieliśmy się ostatnio – moduł aparatu jest produkowany przez chińską firmę Sunny Optical. Mamy nadzieję, że uda nam się sprawdzić dla was flagowca Huawei i zobaczymy jak realnie sprawdza się moduł podwójnego aparatu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)