Rusza 6. edycja TIFF FESTIVAL we Wrocławiu. Zobaczcie co nas czeka

Rusza 6. edycja TIFF FESTIVAL we Wrocławiu. Zobaczcie co nas czeka
Źródło zdjęć: © © Ewa Kasperek „Obrazy przepływającego świata"
Mikołaj Rożek

26.08.2016 10:01, aktual.: 26.07.2022 18:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się pod hasłem „Rivers & Roads", a jej główną tematyką będzie podróżowanie.

Jedno z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce, odbędzie się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, której gospodarzem w tym roku jest Wrocław. Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów zarówno samej fotografii, jak i podróżowania. Organizatorzy przygotowali cały szereg atrakcji, zaplanowanych na aż dziesięć dni festiwalowych. Na uczestników czekają wystawy, pokazy slajdów, debaty, warsztaty oraz spotkania z artystami i kuratorami.

Otwarta Czytelnia Książek fotograficznych w trakcie TIFF Festiwal we Wrocławiu.
Otwarta Czytelnia Książek fotograficznych w trakcie TIFF Festiwal we Wrocławiu.

Wystawy wchodzące w skład Głównego Programu Festiwalu, został podzielony na trzy tematyczne sekcje, obrazujące odmienne rozumienie podróżowania. Kategoria "Imigracje/Emigracje" traktuje o jednym z najczęściej spotykanych powodów zmiany miejsca pobytu. Fotografowie w roli obserwatorów, dokonują sprawozdania z nowej sytuacji i miejsca w jakim się znaleźli.

Obraz
© © Arianna Arcara, Luca Santese Collection Found Photos in Detroit

Wystawa "Wyprawy Wyobrażone" zabierze w podróż metaforyczną do miejsc, które przestały fizycznie istnieć, ale zostały zatrzymane w jednej chwili na fotografiach. W skład wystawy wchodzi m.in. archiwum zdjęć znalezionych w latach 2009-2010 na ulicach miasta Detroit w Stanach Zjednoczonych.

Obraz
© © Marta Zdulska „Bang Saphan Yai Thailand 2012"

Główny program zamykają prezentacje w ramach cyklu "W drodze", gdzie wybierzemy się za pośrednictwem fotografii w prawdziwą podróż szlakiem, który wcześniej wytyczyli autorzy wystaw. Zobaczymy relację z Japonii, wycieczki samochodem po zachodniej części kraju, wyprawę Wędrownego Zakładu Fotograficznego oraz przygodę objazdowych warsztatów PHOTOSPHERE.

Obraz
© © Weronika Wronecka „Nie chcę już być obrazem"

Sekcja Publikacje na tegorocznej edycji, skupia się na tematyce tworzenia książek fotograficznych. Uczestnicy festiwalu znajdą tutaj wystawy poświęcone zagadnieniom wydawniczym m.in. przygotowaną przez Doomed Gallery z Londynu prezentację "Zines of the World" opowiadającą o kulturze i tworzeniu zinów, "Meet the Publisher" zaprezentuje aspekty pracy niezależnych wydawców. Natomiast na wystawie "Drogi mniej uczęszczane" zobaczymy kolekcję książek traktujących o myśli przewodniej festiwalu - przemieszczaniu się i podróżowaniu.

Obraz
© © Stanislaw CatMackiewicz zbiory rodziny S. Mackiewicza

Ponadto przygotowano sekcję TIFF HUB, która stanie się centrum aktywności towarzyskiej, będąc idealnym miejscem do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń o fotografii, ale nie tylko. Tutaj także będzie można spotkać się i porozmawiać z autorami i kuratorami. Wszystko to, będąc cały czas wewnątrz przestrzeni wystawienniczej.

Obraz
© © Freepik

Całość festiwalowych atrakcji zamyka sekcja konkursu TIFF OPEN zrealizowana we współpracy z firmą ProfiLab, gdzie zobaczymy wystawy zwycięskich projektów.

TIFF Festival 2016 - „Rivers & Roads"

  • 1-11 września 2016 r. we Wrocławiu
  • Oficjalne otwarcie: 1 września 2016, godz. 18:00, Centrum Festiwalowe przy ulicy Ruskiej 46 (podwórko)
  • Pełny harmonogram: [url=http://www.tiff.wroc.pl]tiff.wroc.pl[/url]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)