10‑bitowe filmy 8K w 60kl./s. - to dopiero początek specyfikacji nowych matryc Sony

10-bitowe filmy 8K w 60kl./s. - to dopiero początek specyfikacji nowych matryc Sony
Monika Homan

27.11.2018 11:42, aktual.: 26.07.2022 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

60 megapikseli, nawet 16-bitowe filmy i rozdzielczość 8K w 60 klatkach na sekundę to tylko część specyfikacji matryc, które już niedługo mogą wyjść z fabryk firmy Sony. Możliwe, że producent wypuści dwa nowe czujniki.

Portal sonyalpharumors.com donosi o informacjach ze źródła, z którego wszystkie poprzednie informacje się sprawdziły. Firma Sony może niedługo ogłosić wprowadzenie na rynek dwóch nowych, pełnoklatkowych matryc.

Pierwsza z nich, ma mieć imponującą rozdzielczość 60 megapikseli{/b] i może nagrywać nawet w rozdzielczości 8K w 16 bitach, ale tylko przy 4.6 klatkach na sekundę. W przypadku 10-bitowych filmów o rozdzielczości 8K sensor będzie mógł rejestrować już w 60 kl./s, a filmy o rozdzielczości 4K, z tą samą prędkością mogą mieć nawet 12 bitów. Jeśli 60 klatek to dla was za mało, matryca oferuje również nagrywanie w 300 kl./s w FullHD. Robi wrażenie!

Druga matryca ma mieć prawie połowę mniejszą rozdzielczość - 36 megapikseli, ale 16-bitowe filmy nagra w 10 kl./s Czujnik ma być wyposażony we wbudowany system autofokusa opierający się na detekcji fazy.

Według źródła, matryce będą dostępne zarówno dla produktów Sony, jak i firm zewnętrznych, ale mało prawdopodobne jest, żeby pojawiły się w najnowszych pełnoklatkowych bezlusterkowcach Sony. Dostępna technologia znacznie wyprzedza to, co dostępne jest na półkach sklepowych, więc pewnie jeszcze przez jakiś czas takie osiągi nie będą dostępne w aparatach, nawet tych z najwyższej półki. Gdzie się pojawią? Dowiemy się pewnie po oficjalnej premierze.

Więcej nowych technologii:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)