10 dni w 2 minuty. Zobacz, jak rozwijają się słoneczniki

10 dni w 2 minuty. Zobacz, jak rozwijają się słoneczniki
Marcin Watemborski

07.09.2021 12:45, aktual.: 07.09.2021 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Filmy poklatkowe potrafią ukazać upływ czasu w piękny sposób. Dzięki odpowiedniemu montażowi i pomysłowi, w ciągu zaledwie kilku minut, możemy zobaczyć jak mijają godziny, dni, miesiące, a nawet lata. Fotograf Neil Bromhall wziął na warsztat słoneczniki. Widok rozkwitania tych kwiatów jest iście hipnotyzujący.

Neil Bromhall wykorzystał swoją lustrzankę cyfrową z matrycą APS-C, model Nikon D500, do zarejestrowania zdjęć, które pozwoliły mu stworzyć 2 filmy poklatkowe. Każde z minutowych nagrań składa się z wielu zdjęć. Dzięki zarejestrowaniu każdej z klatek w odstępie 4-5 minut od siebie, artysta uzyskał efekt płynności rozwoju kwiatów.

Przedmiotami jego florystycznego studium były słoneczniki. Ze względu na to, że kwiaty bardzo silnie reagują na światło, Neil musiał je kontrolować. Kwiaty rosły przy wykorzystaniu sztucznego oświetlenia i były fotografowane korzystając z lamp błyskowych. Zanim fotograf zrobił zdjęcie, zasłaniał żaluzje wbudowane w światło do stymulacji wzrostu roślin, by to nie zaburzało ekspozycji.

Sunflower opening time lapse. Filmed over 10 days. 4K

Fotograf podszedł do tematu profesjonalnie nie tylko pod kątem samego robienia zdjęć, W jego studio powstało mały ogród z kwiatami. Neil musiał zadbać nie tylko o oświetlenie, ale również o temperaturę, więc zainstalował ogrzewanie oraz klimatyzację, jak również zapewnił roślinom odpowiednią wilgotność za pomocą nawilżaczy powietrza. Dzięki temu kwiaty mogły bez przeszkód rosnąć i wyglądać ciągle świeżo, co doskonale widać na filmie poklatkowym.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)