10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy

10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy
Redakcja Fotoblogia.pl

31.10.2014 14:49, aktual.: 26.07.2022 19:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fujifilm ogłasza konkurs na 12 najciekawszych zdjęć o tematyce ulicznej, które stworzą strony Kalendarza Fujifilm 2015. Fotografie do 10. edycji Kalendarza Fujifilm może zrobić każdy, warunki są dwa: zdjęcia muszą być wykonane aparatem Fujifilm serii X i przedstawiać życie ulicy. Autorzy zwycięskich zdjęć otrzymają 1000 zł netto wynagrodzenia.

Zbliża się 10. edycja Kalendarza Fujifilm. Począwszy od 2006 roku, projekt przyciągał dziesiątki modelek. Poza wyjątkiem, rokiem 2013, kiedy w kalendarzu wystąpiły azjatyckie dzieci, fotografowane przez Szymona Szcześniaka i Marka Straszewskiego, to modelki były bohaterkami kolejnych stron kalendarza. Znani fotografowie wykonywali sesje o tematyce m.in. filmowej, bajkowej czy sportowej.

Tym razem zdjęcie do kalendarza może wykonać każdy użytkownik aparatu Fujifilm X. Fotografie, na które czeka jury, to coś więcej niż po prostu ulica. Chodzi o pokazanie ludzi i relacji między nimi, a także emocji. W konkursie wezmą udział jedynie zdjęcia wykonane aparatem Fujifilm X, dowolnym modelem spośród: XF1, XQ1, X-A1, X-M1, X-E1, X-E2, X-T1, X10, X20, X30, X100, X100S, X100T, X-S1, X-Pro1.

Obraz

Fotografie można zgłaszać do 23 listopada. 30 listopada jury ogłosi werdykt, a w grudniu zaprezentowany zostanie Kalendarz.

Przewodniczącym jury, które wybierze najlepsze zdjęcia, jest znany polski fotograf Tomasz Sikora. Obok niego w jury zasiądą:

  • Tomasz Lazar (World Press Photo 2012)
  • Marcin Grabowiecki - Fotopolis.pl,
  • Robert Olech - Optyczne.pl,
  • Krzysztof Patrycy - Foto-Kurier,
  • Maciej Zieliński - Digital Camera Polska,
  • Krzysztof Basel - Fotoblogia.

W trakcie trwania konkursu można będzie komentować zgłaszane zdjęcia. Na autorów najciekawszych komentarzy czeka wielofunkcyjna torba fotograficzna.

Konkurs na najciekawsze zdjęcie ulicy prowadzony jest także w Czechach i na Słowacji, krajach, które razem z Polską tworzą region Europy Środkowo-Wschodniej. Minimum 8 zdjęć jednak będzie pochodziło z konkursu ogłoszonego w Polsce.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie kalendarz2015.fujifilm.pl.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)