10 filmów z fotografem w roli głównej

10 filmów z fotografem w roli głównej

10 filmów z fotografem w roli głównej
P F
25.09.2010 07:00, aktualizacja: 01.08.2022 15:06

Kto powiedział, że życie fotografa jest nudne? Zwykle kolejne sesje poprzedzają liczne pościgi, burzliwe romanse, intrygi. Po kolejne materiały zdjęciowe trzeba wybrać się do państw ogarniętych konfliktami wojennymi, a wolne chwile najczęściej spędza się na drzewie lub w krzakach, fotografując życie intymne gwiazd show-biznesu. Oto 10 filmów o fotografach, które warto zobaczyć.

Historia miłości znanego fotografa mody,Dicka Averego, i młodej dziewczyny - Jo Stockton, sprzedawczyni w pewnej paryskiej księgarni. W roli głównej słynna Audrey Hepburn.

Fotograf mody, tajemnicza nieznajoma, zbrodnia, intryga, znikające zwłoki oraz mroczna strona londyńskiego pop-artu. Klasyk lat 60.

Fotoreporter Richard Boyle wyjeżdża do Salvadoru w poszukiwaniu swojej dziewczyny oraz sensacyjnego materiału. Jeden z pierwszych filmów Olivera Stone'a. Dramat z wojną domową w tle.

Na terenie byłej Jugosławii znika bez wieści fotoreporter Newsweeka - Harrison Lloyd. Zagłębiając się w sam środek wojny domowej, na poszukiwanie męża wyrusza jego żona, Sara. Film w bardzo realistyczny sposób pokazuje konflikt bałkański oczami korespondentów wojennych.

Fotograf podglądacz i morderstwo. Jeden z najlepszych filmów Alfreda Hitchocka.

Historia przyjaźni fotoreportera Sydneya Schanberga oraz tłumacza z Kambodży - Ditha Prana. Poruszający dramat o życiu w państwie terroru Czerwonych Khmerów.

Opowieść o tym, jak paparazzi potrafią zniszczyć czyjeś życie. Gorzej, kiedy role się odwracają...

Kolejny raz paparazzi doprowadzają to nieszczęścia, tym razem w kłopoty wpada złodziejka uciekająca przed zemstą byłych wspólników.

Perypetie atrakcyjnego fotografa mody oraz playboya, Connora Meada, który składa wizytę na ślubie swojego młodszego brata. Niespodziewanie zostaje nawiedzony przez duchy swoich dawnych sympatii.

10. Nocny pociąg z mięsem

Leon Kaufmann fotografuje nocne życie Nowego Yorku. Jego zdjęcia zdobywają uznanie właścicielki jednej z największych galerii w mieście. W trakcie prac nad materiałem na wystawę wpada na trop mordercy, który zabija swoje ofiary w metrze. Idąc jego śladem, odkrywa jedną z najmroczniejszych tajemnic miasta i trafia w sam środek piekła.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)