10-letni Nikon D7100 dostał aktualizację oprogramowania. Producent o nim pamięta

10‑letni Nikon D7100 dostał aktualizację oprogramowania. Producent o nim pamięta

10-letni Nikon D7100 dostał aktualizację oprogramowania. Producent o nim pamięta
Marcin Watemborski
27.07.2022 08:41, aktualizacja: 27.07.2022 10:41

Wiele słyszymy na temat końca lustrzanek cyfrowych, ale bywają chwile, gdy nawet my w to wątpimy. Nikon właśnie wydał aktualizację oprogramowania do jednej ze swoich najpopularniejszych lustrzanek wszechczasów. Mowa o Nikonie D7100, czyli sprzęcie dla średniozaawansowanych amatorów z początku 2013 roku.

Staruszek dostaje nowe życie

Spotkaliśmy się już z tym, by korpusy sprzed kilku lat otrzymywały aktualizacje oprogramowania – wystarczy spojrzeć na to, co robi Fujifilm ze swoją serią X-T, ale żeby lustrzanka cyfrowa z poprzedniej epoki zyskała poprawę błędów czy nowe funkcje? Tego jeszcze nie grali!

Nikon D7100 dostał nowe oprogramowanie w wersji 1.06. Wprowadza ono niewielką zmianę, która polega na naprawie błędu dotyczącego wyświetlania obrazu na żywo (Live View), które wyłączało się po 10 minutach od włączenia mimo ustawienia braku limitu. Od teraz będzie można bez problemu korzystać z kilkuletniej lustrzanki jako kamerki internetowej dzięki specjalnemu oprogramowaniu.

Nikon D7100 to był gość!

Nikon D7100 to lustrzanka cyfrowa z matrycą APS-C o rozdzielczości 24,1 Mpix. Można śmiało powiedzieć, że był to jeden z bardziej udanych aparatów, kótry opuścił (jeszcze) japońskie fabryki Nikona. Przedstawiony w lutym 2013 roku korpus był naprawdę niezły jak na swoje czasy, bym bardziej, że nie miał filtra dolnoprzepustowego, dzięki czemu zdjęcia były ostrzejsze.

Ta lustrzanka bazowała na procesorze Nikon EXPEED 3, który obsługiwał dość prymitywy dzisiaj układ autofokusa z 51 punktami. Korpus pozwalał nagrywać wideo w rozdzielczości Full HD oraz 720p bez możliwości zmiany przysłony podczas filmowania, a klatkaż był jeszcze rejestrowany z przeplotem przy wartościach 50 i 60 kl./s. Jedną z ciekawszych funkcji była możliwość dodatkowego przycięcia matrycy o x1,3.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)