10 najdziwniejszych aparatów fotograficznych, jakie udało nam się opisać

10 najdziwniejszych aparatów jakie udało nam się opisać...
10 najdziwniejszych aparatów jakie udało nam się opisać...
Mateusz Gołąb

18.03.2008 23:59, aktual.: 02.08.2022 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy można zrobić aparat fotograficzny, który nie ma nawet obiektywu? Można. Przedstawiamy Wam najdziwniejsze aparaty fotograficzne, jakie udało się nam opisać do tej pory. Oto one.

[url=http://gadzetomania.pl/56281,aparat-ktory-zdjec-nie-robi-wcale]

Blind Camera[/url]. To prawdziwa perełka w tym zestawieniu ? jedyny aparat jaki znam, który nie robi zdjęć. Jednolicie czarna obudowa, bez obiektywu, matrycy czy filmu, bez przycisków sterujących ? jest tylko jeden, soczyście czerwony. To ?ślepa kamera?, która ma w środku zamontowany telefon SonyEricsson K750i ze specjalnie zmodyfikowanym oprogramowaniem, synchronizującym się z serwisem Flickr szukając na nim zdjęcia zrobionego dokładnie w czasie naciśnięcia naszej ?migawki?.

Blind Camera
Blind Camera

Digital Hero 3. Aparat dla prawdziwych twardzieli i wielbicieli sportów ekstremalnych. To urządzenie można umieścić w różnych dziwnych miejscach ? na nadgarstku, hełmie, maszcie jachtu... Generalnie gdziekolwiek. Ma 3 megapiksele na matrycy, potrafi także zapisywać filmy.

Digital Hero 3
Digital Hero 3

BubbleScope. To cudo robi zdjęcia wszystkiemu dookoła ? na prawdę! Aparat o wyglądzie opakowania dezodorantu potrafi wykonać zdjęcie panoramiczne 360 stopni, bez statywu, bez pracochłonnego łączenia zdjęć w programie. Kąt widzenia obiektywu w pionie to 104 stopnie.

BubbleScope
BubbleScope

Panoramic Digital Camera. To kolejny sposób na wykonanie doskonałego zdjęcia panoramicznego. Tym jednak razem, nie jest to działające urządzenie, a jedynie luźna koncepcja. Ale pomysłowa ? aparat potrzebuje płaskiej powierzchni, po której będzie się obracał, robiąc zdjęcia panoramiczne. Podpiera się przy tym uroczą nóżką.

Panoramic Digital Camera
Panoramic Digital Camera

Digital Video Rocket. O tym marzą wszyscy chłopcy ? nie o tym, by zostać strażakiem, nie o Ferrari Enzo. Wszyscy marzą o aparacie wmontowanym w model rakiety, która robi zdjęcia i kręci filmy w czasie lotu. Taka rakieta znajduje się w ofercie znanej firmy modelarskiej Estes. No i ok, faktycznie ? ja bym wolał mieć Ferrari Enzo...

Estes Digital Video Rocket
Estes Digital Video Rocket

Triops. Aparat wymyślony przez młodą, niemiecką projektantkę Franziskę Faoro został finalistą w konkursie wzornictwa przemysłowego BraunPrize 2007. To na razie tylko projekt, koncepcja aparatu, ale robi wrażenie. Ma trzy obiektywy i robi zdjęcia w ?locie?, kiedy go podrzucamy lub po prostu nim rzucamy. Jest przy tym oczywiście odporny na wstrząsy i upadki.

Triops
Triops

Lomo Holga i Diana od White Stripes. Ile jesteś w stanie zapłacić za plastikowy aparat, z plastikową soczewką zamiast obiektywu? I jeszcze chciałbyś tym robić zdjęcia? No tak, zwolenników lomografi jest dużo, ale ja do nich nie należę. Wolę Smienę...

Lomografia od White Stripes
Lomografia od White Stripes

Canon Snap. Projekt wymyślony przez Davida Munschera, który postanowił zrobić bardzo poręczny aparat. Na szczęście Canon chyba nie ma zamiaru wprowadzać czegoś takiego do produkcji.

Canon Snap
Canon Snap

Maska Liquid Image. To rewelacyjny pomysł ? nie żaden projekt, tylko wdrożone i produkowane urządzenie. Maska do nurkowania z wbudowanym apratem fotograficznym. Pomyślcie ? wolne ręce i niespotykana wygoda pod wodą. Działa do głębokości 5 metrów.

Maska z aparatem. Do nurkowania. :)
Maska z aparatem. Do nurkowania. :)

Minox DCC Leica M3 Plus. Wyprodukowany przez firmę Minox miniaturowy aparat cyfrowy DCC Leica M3 Plus to stylowa kopia starego, dobrego aparatu z 1954 roku - Leica M3 na film 35 mm. Zamiast szpanować najnowszymi konstrukcjami, wymyślnymi dizajnami, pomyślcie, że takim sprzętem można narobić sporego zamieszania w towarzystwie.

Minox DCC Leica M3 Plus
Minox DCC Leica M3 Plus

A czy Wy macie jakieś swoje typy?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)