10 najlepszych ujęć dzikich zwierząt zrobionych, gdy się tego nie spodziewały

10 najlepszych ujęć dzikich zwierząt zrobionych, gdy się tego nie spodziewały17.05.2021 08:21
10 najlepszych ujęć dzikich zwierząt zrobionych, gdy się tego nie spodziewały

Firma GoPro wydała kompilację ujęć zarejestrowanych jej kamerkami sportowymi. Profesjonaliści z różnych dziedzin filmu i fotografii wykorzystują je na potęgę. W tym zestawieniu zobaczymy zwierzęta, czyli sedno dzikiej przyrody.

Historia GoPro sięga roku 2004, gdy na rynku pojawił się aparat małoobrazkowy na film, którym można było robić zdjęcia w wodzie czy na plaży bez martwienia się o uszkodzenie. Chwilę później na sklepowych półkach wylądowała cyfrowa wersja z dopiskiem HERO, która zapoczątkowała rewolucję w świecie filmowania sportów ekstremalnych.

Profesjonaliści z różnych dziedzin bardzo szybko zainteresowali się GoPro. Kamerek używano w dużych produkcjach filmowych czy też w dokumentalistyce. W przypadku natury i filmowania przyrody, sprawdzają się one naprawdę doskonale – są małe, przenośne i łatwo je zamaskować. Mimo tego, dzikie zwierzęta i tak potrafią je odnaleźć, co widać na poniższym nagraniu.

GoPro: Top 10 Animal Encounters

Zestawienie tych filmików pokazuje też, że GoPro są bardzo odpornymi kamerkami. W końcu niewiele aparatów przetrwałoby upadek z dużej wysokości, długi kontakt z wodą czy pogryzienie przez dzikiego kota. Najnowsza generacja - GoPro HERO 9 - dodaje do wytrzymałości doskonałą jakość obrazu – kręcenie w rozdzielczości 5K, możliwość nagrywania z prędkością 240 kl./s, by zrealizować film w zwolnionym tempie czy 20-megapikselowe zdjęcia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)