10 pięter i 10 różnych żyć w projekcie rumuńskiego fotografa Bogdana Girbovana

„10/1” to cykl dziesięciu zdjęć zrobionych pojedynczym reprezentantom jednego piętra bloku zlokalizowanego we wschodniej części Bukaresztu.  „Ten budynek nie ma 10 pięter, a 10 historii – jedna na drugiej” - mówi Girbovan.
„10/1” to cykl dziesięciu zdjęć zrobionych pojedynczym reprezentantom jednego piętra bloku zlokalizowanego we wschodniej części Bukaresztu. „Ten budynek nie ma 10 pięter, a 10 historii – jedna na drugiej” - mówi Girbovan.
Źródło zdjęć: © Piętro 10. © Bogdan Girbovan / [www.girbovan.ro](http://www.girbovan.ro/)
Marcin Watemborski

10.01.2016 11:34, aktual.: 10.01.2016 13:03

Bogdan Girbovan to rumuński fotograf, który wpadł na pomysł wykonania cyklu fotografii opowiadającego jednym zdjęciem historię jednego mieszkańca jednego piętra. Zobaczcie jak wygląda zróżnicowanie społeczno-kulturowe przedstawione w tym materiale.

Każde z mieszkań jest z zewnątrz i wewnątrz takie samo – każde ma taki sam układ pomieszczeń, ściany w tych samych miejscach. Różnią je tylko historie mieszkańców. Fotograf wybrał ten budynek z bardzo prostego powodu – sam w nim mieszka, na dziesiątym piętrze. Przez to było mu znacznie łatwiej dotrzeć do reszty mieszkańców, z którymi zna się chociaż z widzenia.
Każde z mieszkań jest z zewnątrz i wewnątrz takie samo – każde ma taki sam układ pomieszczeń, ściany w tych samych miejscach. Różnią je tylko historie mieszkańców. Fotograf wybrał ten budynek z bardzo prostego powodu – sam w nim mieszka, na dziesiątym piętrze. Przez to było mu znacznie łatwiej dotrzeć do reszty mieszkańców, z którymi zna się chociaż z widzenia.© Piętro 9. © Bogdan Girbovan / [www.girbovan.ro](http://www.girbovan.ro/)
Girbovan zrobił zdjęcie każdego z mieszkań (z wewnątrz) z tego samego kąta, po to by lepiej zilustrować różnorodność klas społecznych w budynku, ukazując różnice w charakterze oraz wystroju wnętrz i osób mieszkających w nich.
Girbovan zrobił zdjęcie każdego z mieszkań (z wewnątrz) z tego samego kąta, po to by lepiej zilustrować różnorodność klas społecznych w budynku, ukazując różnice w charakterze oraz wystroju wnętrz i osób mieszkających w nich.© Piętro 8. © Bogdan Girbovan / [www.girbovan.ro](http://www.girbovan.ro/)
„Pokoje są odzwierciedleniem rysu psychologicznego ich mieszkańców, pokazują ich historię oraz związek z teraźniejszością” – mówi o projekcie twórca, Bogdan Girbovan.
„Pokoje są odzwierciedleniem rysu psychologicznego ich mieszkańców, pokazują ich historię oraz związek z teraźniejszością” – mówi o projekcie twórca, Bogdan Girbovan.© Piętro 7. © Bogdan Girbovan / [www.girbovan.ro](http://www.girbovan.ro/)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.© Piętro 6. © Bogdan Girbovan / [www.girbovan.ro](http://www.girbovan.ro/)
Obraz
© Piętro 5. © Bogdan Girbovan / [www.girbovan.ro](http://www.girbovan.ro/)
Obraz
© Piętro 4. © Bogdan Girbovan / [www.girbovan.ro](http://www.girbovan.ro/)
Obraz
© Piętro 3. © Bogdan Girbovan / [www.girbovan.ro](http://www.girbovan.ro/)
Obraz
© Piętro 2. © Bogdan Girbovan / [www.girbovan.ro](http://www.girbovan.ro/)
Obraz
© Piętro 1. © Bogdan Girbovan / [www.girbovan.ro](http://www.girbovan.ro/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)