10. urodziny Domu Spotkań z Historią i wystawa fotograficzna

10. urodziny Domu Spotkań z Historią i wystawa fotograficzna
Źródło zdjęć: © © Jerzy Baranowski / PAP
Redakcja Fotoblogia.pl

16.02.2016 14:31, aktual.: 26.07.2022 19:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z okazji obchodów 10-lecia Dom Spotkań z Historią w Warszawie przygotował wiele atrakcji, w tym wystawę fotograficzną, turniej z Januszem Weissem, koncerty oraz premierę interaktywnej mapy. Zobaczcie, co jeszcze na was czeka.

W weekend, 20 i 21 lutego z okazji swoich 10. urodzin Dom Spotkań z Kulturą zapewni twórczą rozrywkę mieszkańcom Warszawy. Tematem, który zostanie podjęty podczas obchodów jubileuszu jest codzienność mieszkańców stolicy w pierwszej dekadzie po II wojnie światowej.

Wystawa fotograficzna pod tytułem „Na nowo. Warszawiacy 1945-55” rozpocznie się spacerem, 20.02 o godzinie 14 i potrwa aż do 13 czerwca. Po wystawie oprowadzać będzie m.in. redaktor naczelna PAP Foto – Anna Brzezińska-Skarżyńska.

Obraz

Zdjęcia przedstawione podczas wydarzenia pochodzą ze zbiorów PAP. Ich tematyką jest odradzająca się po wojnie Warszawa. To opowieść o ludziach, którzy wrócili do swoich domów i tych, którzy zamieszkali w stolicy po wojnie.

Zaprezentowane zostaną prace: Jerzego Baranowskiego, Stanisława Dąbrowieckiego, Władysława Forberta, Wojciecha Kondrackiego, Tadeusza Kubiaka, Bogusława Lambacha, Lecha Pieńkowskiego, Władysława Sławnego, Karola Szczecińskiego, Mariusza Szyperki, Jana Tymińskiego, Stanisława Urbanowicza oraz Zdzisława Wdowińskiego.

Oprócz polskich fotoreporterów pokazane zostaną zdjęcia zagranicznych fotografów: Juliena Bryana, Henry'ego N. Cobba oraz Johna Vachona.

Obraz

Oprócz wystawy odbędzie się premiera interaktywnej mapy „Warszawa zapamiętana”, później przewidziane są warsztaty dla dzieci, natomiast wieczór należał będzie do Mai Kleszcz oraz Izy Kowlewskiej, które zaprezentują piosenki w stylu retro.

Niedziela rozpocznie się finałem turnieju „Warszawa w rozumie” prowadzonym przez Janusza Weissa. Dzieci znajdą rozrywkę podczas zajęć plastycznych z ilustracjami Bohdana Butenki.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Szczegółowy program znajdziecie na stronie organizatora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)