Nie uwierzycie, że ten film został nagrany w 100% iPhonem

Fotografia mobilna prężnie się rozwija – urządzenia są coraz doskonalsze i zaczynają wchodzić na rynek profesjonalny. Gdyby ktoś kilka lat temu powiedział mi, że filmy ze ślubów będą kręcone telefonami, konkretnie bym się zdziwił. Nie wspomnę już o ich jakości i konkurowaniu z profesjonalnymi kamerami.

Na wstępie jednak warto zaznaczyć, że smartfony oczywiście nie dorównują jakością czy ergonomią profesjonalnym kamerom. Nie da się jednak ukryć, że obrazek, który generują, jest coraz lepszy i można z niego coraz więcej wykręcić.

Dzięki rosnącej popularności fotografii i filmowania urządzeniami mobilnymi, producenci akcesoriów również zainteresowali się tym rynkiem. Firmy takie, jak DJI albo ExoLens intensywnie inwestują w rozwój tej specyficznej dziedziny fotografowania. Pojawiają się specjalne gimbale oraz obiektywy, mające coraz lepsze parametry.

Filmik, który widzicie, został nakręcony przez małżeństwo filmowców z Denver, która tworzy ekipę „White in Revery". Do nagrania zostały wykorzystane smartfony iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus z aplikacją Filmic Pro oraz osprzętem DJI Osmo Mobile, Beastgrip Pro, obiektywami Moment oraz filtrami Hoya ND.

— Wykorzystaliśmy iPhone 7 i 7 Plus, ponieważ chcieliśmy pokazać, że sprzęt nie ma znaczenia przy tworzeniu filmu – mówi małżeństwo filmowców.

Mimo tego, że na rynku pojawia się coraz lepszy, doskonalszy sprzęt, warto pamiętać, że bez odpowiednio przygotowanego scenariusza i pomysłu na nic się on zda. Najważniejsza jest historia, która zatrzyma widza i wzruszy naszych odbiorców.

Więcej zdjęć i filmów znajdziecie na stronie White in Revery oraz na ich Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Kreatywne nocne autoportrety z górami i niebem w tle Urocze zdjęcia Natalii Żyłowskiej, które pomogły w leczeniu chorego psa Piotr Zwarycz fotografem roku na ND Awards 2019. Wielu Polaków wyróżnionych Efekt 3D z Matrixa do osiągnięcia w domu? [wideo] Przepiękne zdjęcia kobiet z bielactwem. Są naprawdę wyjątkowe! Fotografowie nietypowi pod każdym względem [galeria] Stowarzyszenie Fotoreporterów wybrało Krystiana Maja na Fotoreportera Roku 2017 Obraz Stanów Zjednoczonych widziany oczami Davida Valery Zielony biznes, czyli jak Kristen Angelo stała się ”konopną fotografką” Zmrożone ręce, marchewka i dużo śmiechu [galeria 960 px] Niedźwiedzie polarne niszczą sprzęt BBC wart fortunę Od lat fotografuje opuszczone polskie szpitale, fabryki i sanatoria

Popularne w tym tygodniu:

Rzadki brązowy husky robi furorę w internecie. Nie da się go nie lubić Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 Najzabawniejsze zwierzęta świata powracają. Ci fotografowie mieli szczęście Kruk, pomarańczowe niebo i Słońce. Oto symbol pożarów w Kalifornii To nie Saturn! Księżyc i chmury dobrze go udały Na sesji ślubnej pojawił się motyl. Panna młoda wierzy, że to duch jej babci Przekształcił analoga w cyfrę. Oto, jak Nikon FM zyskał drugie życie Zdjęcie dnia. Powrót do szkół we Włoszech, czyli maseczki i sznurek w kolejce Warszawski urbex: Co znajduje się wewnątrz kamienicy przy Żelaznej 43? Niezwykły film makro udowadnia, że pleśń też może być piękna Niesamowite sceny inspirowane Call of Duty. Fotograf zbudował miniatury Miniaturowa kawiarnia dla zwierząt. Fotografka pokazuje, co znaczy kreatywność