Nie uwierzycie, że ten film został nagrany w 100% iPhonem

Fotografia mobilna prężnie się rozwija – urządzenia są coraz doskonalsze i zaczynają wchodzić na rynek profesjonalny. Gdyby ktoś kilka lat temu powiedział mi, że filmy ze ślubów będą kręcone telefonami, konkretnie bym się zdziwił. Nie wspomnę już o ich jakości i konkurowaniu z profesjonalnymi kamerami.

Na wstępie jednak warto zaznaczyć, że smartfony oczywiście nie dorównują jakością czy ergonomią profesjonalnym kamerom. Nie da się jednak ukryć, że obrazek, który generują, jest coraz lepszy i można z niego coraz więcej wykręcić.

Dzięki rosnącej popularności fotografii i filmowania urządzeniami mobilnymi, producenci akcesoriów również zainteresowali się tym rynkiem. Firmy takie, jak DJI albo ExoLens intensywnie inwestują w rozwój tej specyficznej dziedziny fotografowania. Pojawiają się specjalne gimbale oraz obiektywy, mające coraz lepsze parametry.

Filmik, który widzicie, został nakręcony przez małżeństwo filmowców z Denver, która tworzy ekipę „White in Revery". Do nagrania zostały wykorzystane smartfony iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus z aplikacją Filmic Pro oraz osprzętem DJI Osmo Mobile, Beastgrip Pro, obiektywami Moment oraz filtrami Hoya ND.

— Wykorzystaliśmy iPhone 7 i 7 Plus, ponieważ chcieliśmy pokazać, że sprzęt nie ma znaczenia przy tworzeniu filmu – mówi małżeństwo filmowców.

Mimo tego, że na rynku pojawia się coraz lepszy, doskonalszy sprzęt, warto pamiętać, że bez odpowiednio przygotowanego scenariusza i pomysłu na nic się on zda. Najważniejsza jest historia, która zatrzyma widza i wzruszy naszych odbiorców.

Więcej zdjęć i filmów znajdziecie na stronie White in Revery oraz na ich Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Jesienne portrety psów autorstwa Anne Geier rozjaśnią ponure dni Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją The Big Picture: tak obalono Mur Berliński Świat "Gwiezdnych Wojen" istnieje naprawdę? Reginald Van de Velde udowadnia, że tak Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza Photoshopowe wpadki miesiąca – czerwiec [galeria] Najlepsze zdjęcia ślubne w konkursie International Wedding Photographer of the Year 2017 Prowokacja popkulturą sposobem na rozpoznawalne zdjęcia Ach, cóż to był za ślub. Wywiad z duetem LMFOTO.PL Artysta odtworzył wygląd XIX-wiecznego studia na miniaturze Hipnotyzujące kinografiki 4K uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Ludzie, którzy las nazywają domem. Fotograficzna opowieść o plemionach Lisu

Popularne w tym tygodniu:

Zapomniany radziecki dwupłatowiec odnaleziony na północy Polski Fotografka została mamą dzikich zwierząt. Ufają jej bezgranicznie Amerykański sen, czyli przepiękne wschody i zachody słońca nad Chicago Drono-ptak nagrywał robo-żółwia składającego kamero-jaja. Mistrzowskie ujęcia PBS Audubon Photography Awards 2020, czyli genialne zdjęcia ptaków Zobacz zdjęcia super rzadkich białych nietoperzy z Kostaryki Teleskop Hubble’a sfotografował galaktykę oddaloną o 67 milionów lat świetlnych Janine Pendleton odwiedza opuszczone miejsca. Jej zdjęcia napawają grozą Seb Agnew stworzył hiperrealistyczne scenerie używając miniatur Japan Camera Hunter wchodzi na YouTube i ma dla was dawkę doskonałych testów Dyrektor zarządzający World Press Photo Foundation odchodzi ze stanowiska