Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek

26 kwietnia sonda Cassini, odbywająca misję w kierunku Saturna, przekroczyła pierścienie planety, zbliżyła się do niej bliżej niż kiedykolwiek w historii podboju kosmosu. Te zdjęcia pokazują, czego możemy się spodziewać po tej gigantycznej planecie.

Dosłownie co kilka tygodni NASA publikuje coraz nowsze i bardziej szczegółowe zdjęcia z misji sondy Cassini. Tym razem, po przekroczeniu granicy pierścieni Saturna, powstały obrazy tego, jak wygląda sama planeta. NASA złożyła zdjęcia w piękny filmik.

Agencja kosmiczna NASA opublikowała najbardziej szczegółowe zdjęcie pierścieni Saturna w historii

NASA nie marnuje czasu. Co chwilę publikowane są coraz nowsze i lepsze zdjęcia wszechświata. Tym razem na warsztat trafiły pierścienie Saturna, planety…

Na filmie możecie zobaczyć animację stworzoną ze zdjęć ujętych przez Cassini. Sonda zaczęła rejestrować obraz od północnego bieguna planety i poleciała na jej południe. Zdjęcia mają 512×512 pikseli – nie jest to najlepsza jakość, ale co z tego – w końcu możemy zobaczyć, jak wygląda Saturn!

Sonda zredukowała odległość od planety z ponad 70 tysięcy kilometrów do zaledwie 7. Miejmy nadzieję, że niedługo zobaczymy więcej fascynujących zdjęć. Był to dopiero pierwszy z 22 zaplanowanych tygodniowych lotów Cassini nad Saturnem. Sonda ma zostać porzucona 15 września 2017 roku, do tego czasu dostarczy nam na pewno jeszcze wielu informacji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Time-lapse z iPada 2? To możliwe! Fotograf ukrywał się w lesie i podglądał zabawy małych niedźwiadków Jak zrobić ze swojego pokoju ogromny aparat otworkowy? [wideo] RED Weapon kontra iPhone 7 Plus – potraficie rozróżnić, który film powstał z której kamery? Test silnika NASA nagrany rewolucyjnym prototypem superszybkiej kamery Oszukiwałeś na L4? ZUS może sprawdzić twój Instagram 7 mln dolarów podatku musi zapłacić sklep B&H Photo. Jak to wygląda w Polsce? Zjawiskowa natura na filmie. To nie jest science-fiction Fotografka z astmą zachorowała na COVID-19 po weselu. Wszystko przez pana młodego Przez odmienny wygląd porzucili ją rodzice. Teraz Xueli Abbing pozuje dla Vogue NASA: oryginalne odbitki z lądowania na Księżycu wystawione na aukcję Czy tak będzie wyglądać model Canona pozbawiony lustra?

Popularne w tym tygodniu:

Autor plakatu do Pulp Fiction nie dostanie odszkodowania. Na dodatek został pozwany Rosyjski bloger parodiuje gwiazdy i robi to naprawdę świetnie! Widzi przez metal, skórę, czaszkę i więcej. Ta kamera to przełom w nauce! Wyjątkowy zachód Słońca na Marsie. Uchwycił go łazik Perseverance Fotografka pokazała ciemną stronę macierzyństwa. Te historie chwytają za serce Bałtyk jakiego nie znacie. Te zdjęcia zapierają dech Pojechali na safari i mało co nie przypłacili tego życiem. Słoń szarżował prosto na nich Trump znowu kontrowersyjnie. Postanowił pokazać zdjęcia Midas to kotka, która ma dwie pary uszu. Jej zdjęcia stały się absolutnym hitem! Jak działa obiektyw zmiennoogniskowy? Widać to na tym filmie Rozbierane zdjęcia i filmy na Facebooku? Meta ma sposób na poradzenie sobie z byłymi partnerami Zrób to sam: Kamerka noktowizyjna z czujnikiem ruchu