Książka Witolda Dederko "Światło i Cień w fotografii" może doczekać się nowego wydania!

"Światło i Cień w fotografii" Witolda Dederki to biały kruk wśród wartościowych książek o fotografii. Jednak już niedługo może ukazać się kolejne wydanie tej pozycji i każdy fotograf będzie mógł uzupełnić swoją biblioteczkę.

Na platformie Polakpotrafi pojawiła się bardzo ciekawa inicjatywa ponownego wydania książki Witolda Dederki "Światło i Cień w fotografii". Jest to obowiązkowa pozycja dla początkujących fotografów, ale nie tylko.

Witold Dederko zawarł w niej doświadczenie co najmniej trzech pokoleń fotografów z jednej rodziny, wiedzę praktykowaną i chętnie przekazywaną następcom. Zrozumienie podstaw oraz zasad nimi rządzących pozwala na swobodne poruszanie się między światłem a cieniem. Uzmysławia, że w wielu przypadkach stosowanie przyniesionego oświetlenia (flesze, lampy studyjne) jest gorszym rozwiązaniem niż wykorzystanie światła zastanego.

Pierwsza jej edycja ukazała się w roku 2006 i nakład rozszedł się błyskawicznie. Podobnie jak wznowienie w roku 2008. Od wielu lat ta książka jest praktycznie niedostępna. Pamiętam, jak sam starałem się ją znaleźć we wszystkich napotkanych antykwariatach i sklepach z używanymi książkami. Teraz jest okazja, żeby uzupełnić swoją fotograficzną biblioteczkę o tę pozycję. Nowe wydanie będzie swoją formą przypominać wcześniej wydaną książkę "O kompozycji w fotografii", która ukazała się w podobny sposób.

Autor nowego wydania ma nadzieję, że ukaże się we wrześniu tego roku. Warto przy tym zaznaczyć, że zostało już zebrane 6000 zł, czyli prawie połowa potrzebna do realizacji projektu. Jest duża szansa, że "Światło i Cień w fotografii" Witolda Dederki znów będzie bardziej dostępną pozycją.

Wspierając projekt kwotą 80 zł, zapewniamy sobie nie tylko jej egzemplarz, ale też honorowy wpis na liście "dobrodziejów". Więcej szczegółów znajdziecie na polakpotrafi.pl

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Internetowy edytor zdjęć Aviary Phoenix teraz za darmo Australia płonie. Wraz z nią ekosystem Zgłoś swoją inspirację lub temat Wystawa "Gordon Parks: Aparat to moja broń" już od 2 czerwca we Wrocławiu Niecałe 300 zgłoszeń w konkursie im. Krzysztofa Millera Zdjęcia pokazują odsłaniające się dno Wisły. To najniższy stan wód od lat Nie żyje fotografka Beatlesów. Astrid Kirchherr miała 81 lat Microsoft Pro Photo Tools 2 ? teraz działają na 64-bitach Polacy wśród wyróżnionych w konkursie International Photography Awards 2015 Ostatnie chwile na zgłoszenie prac do III edycji Projektu Przetwórnia Film nie umarł! Kodak podpisał umowy z 5 dużymi studiami nagraniowymi Weź zakupy pod lupę!

Popularne w tym tygodniu:

PhotoGIMP, połącz funkcje darmowego GIMP-a i wygląd Photoshopa