Książka Witolda Dederko "Światło i Cień w fotografii" może doczekać się nowego wydania!

"Światło i Cień w fotografii" Witolda Dederki to biały kruk wśród wartościowych książek o fotografii. Jednak już niedługo może ukazać się kolejne wydanie tej pozycji i każdy fotograf będzie mógł uzupełnić swoją biblioteczkę.

Na platformie Polakpotrafi pojawiła się bardzo ciekawa inicjatywa ponownego wydania książki Witolda Dederki "Światło i Cień w fotografii". Jest to obowiązkowa pozycja dla początkujących fotografów, ale nie tylko.

Witold Dederko zawarł w niej doświadczenie co najmniej trzech pokoleń fotografów z jednej rodziny, wiedzę praktykowaną i chętnie przekazywaną następcom. Zrozumienie podstaw oraz zasad nimi rządzących pozwala na swobodne poruszanie się między światłem a cieniem. Uzmysławia, że w wielu przypadkach stosowanie przyniesionego oświetlenia (flesze, lampy studyjne) jest gorszym rozwiązaniem niż wykorzystanie światła zastanego.

Pierwsza jej edycja ukazała się w roku 2006 i nakład rozszedł się błyskawicznie. Podobnie jak wznowienie w roku 2008. Od wielu lat ta książka jest praktycznie niedostępna. Pamiętam, jak sam starałem się ją znaleźć we wszystkich napotkanych antykwariatach i sklepach z używanymi książkami. Teraz jest okazja, żeby uzupełnić swoją fotograficzną biblioteczkę o tę pozycję. Nowe wydanie będzie swoją formą przypominać wcześniej wydaną książkę "O kompozycji w fotografii", która ukazała się w podobny sposób.

Autor nowego wydania ma nadzieję, że ukaże się we wrześniu tego roku. Warto przy tym zaznaczyć, że zostało już zebrane 6000 zł, czyli prawie połowa potrzebna do realizacji projektu. Jest duża szansa, że "Światło i Cień w fotografii" Witolda Dederki znów będzie bardziej dostępną pozycją.

Wspierając projekt kwotą 80 zł, zapewniamy sobie nie tylko jej egzemplarz, ale też honorowy wpis na liście "dobrodziejów". Więcej szczegółów znajdziecie na polakpotrafi.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Na Facebooku mogą zarabiać także fotografowie [wideo] Nowe szkła Laowa – od Mikro Cztery Trzecie do średniego formatu Rusza zbiórka pieniędzy na wyjątkowy album „nowe horyzonty – off the screen" Polscy fotoreporterzy kontra serwis Canona Fotografowanie telefonem może być sztuką – poznajcie zwycięzców Mobile Photography Awards 2015 Migawka 24foto, część 2 Koronawirus a wolne zawody. Rozmawiam z fotografami o ich sytuacji Klasa mistrzowska - nowy projekt "Akademii 5 klatek" Henri Cartier-Bresson. Niepublikowany wywiad z mistrzem fotografii Informacje EXIF w oknie Firefoxa - 3 wybrane dodatki Fotografia siatkarek z Egiptu i Niemiec pokazuje "zderzenie cywilizacji" Ruszamy z poradnikami na temat domowego studia fotograficznego

Popularne w tym tygodniu:

Nie chce "żydostwa i LGBT" w Polsce. Firmy zrywają współpracę z Samuelą Górską Powodzie w Niemczech. Te zdjęcia i filmy pokazują skalę kataklizmu Pożary znów dają o sobie znać. Kamera nagrała, jak ogień zabiera tysiące drzew Podwójne trąby wodne nad Bałtykiem. Niesamowite zjawiska nad polskim morzem Pożary w Turcji. Widok zniszczeń wprawia w osłupienie