Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane

Często, gdy oglądamy zdjęcia, zastanawiamy się, jak zostały zrobione i jakiej edycji poddane. Teraz stanie się to dużo prostsze dzięki Pixel Peeper. Ta strona internetowa zdradzi wam tajniki wielu fotografów. Sprawdźcie sami!

Pixel Peeper to nowa strona internetowa, na którą możecie wrzucić zdjęcie. Specjalny algorytm przeanalizuje obraz i powie wam, jakie wyrównania zostały wprowadzone w Lightroomie. Dodatkowo poznacie informacje na temat aparatu, jakim zostało wykonane zdjęcie, obiektywu oraz ekspozycji. Warunkiem jest to, by plik zawierał dane EXIF.

Interfejs Pixel Peepera jest prosty i przejrzysty. Po prawej stronie znajduje się panel taki sam jak w Adobe Lightroom.

Pliki JPEG, oprócz samego obrazu, mają wpisane w siebie wiele informacji. Jeśli nie zostały one usunięte przez autora, to bez problemu można wyciągnąć praktycznie wszystko na temat zdjęcia. Powstały nawet specjalne wtyczki do przeglądarek internetowych, które po kliknięciu na obraz odtajniają dane EXIF.

Zdjęcie, które postanowiłem sprawdzić.

W tym przypadku jednak twórca aplikacji, Piotr Chmołowski, poszedł dużo dalej. Jeśli podczas eksportowania pliku z Lightrooma nie zaznaczyliście opcji usunięcia metadanych, algorytm Piotra poda wam wszystko na tacy. Jedyne, co musicie zrobić, to przeciągnąć zdjęcie do aplikacji. Ona zajmie się odtajnieniem informacji, ba, nawet podzieli wszystko na sekcje – dokładnie takie same jak w Lightroomie. Co więcej – nie musicie się bać o bezpieczeństwo, ponieważ apka działa na podstawie JavaScriptu, a sam obraz nie jest nigdzie wgrywany.

Wyciągnięte metadane zgadzają się z oryginalnymi w Lightroomie!

Co ciekawe – program został wyposażony w ukrytą funkcję, która pozwoli wam wyciągnąć do Lightrooma profil, który możecie zastosować w programie jako preset. Oczywiście nie jest to w porządku względem autora zdjęcia. Wiecie – magik nie zdradza sekretów. Tutaj magik został przechytrzony.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Miały wykrywać Deep Fake’i, okazały się kiepskie. Zobacz, jak łatwo oszukać algorytmy Angela Merkel i Donald Trump - jedna scena, wiele spojrzeń fotografów Zasłonka ze slajdów Kodachrome - przepiękna! Wideo: 600 razy otwórz i zapisz JPG Nurek zbił piątkę z rekinem. Rozbrajająco zabawne zdjęcia Zdjęcia majestatycznego Guangzhou Circle górującego nad Chinami Po latach niewoli w końcu trafiły na wolność. Dwie białuchy zyskały nowe życie Czy iPhone 7 będzie miał optyczny zoom? Pierwszorzędne, światłosilne kamery i objektywy [galeria] Modelka oburzona - "Elle" rozebrało ją na okładce Badania pokazują, że robimy praktycznie takie same zdjęcia na Instagramie Kamerka zarejestrowała efektowny wypadek podczas rajdu samochodowego

Popularne w tym tygodniu:

Operator był szybszy niż zawodowi biegacze. Przebił wszystkich w wyścigu na 100 metrów Nurkujesz i widzisz to. Co robisz? Te zdjęcia przerażają Ekstremalnie zużyte przedmioty na zdjęciach. Czas nie był dla nich łaskawy Podwójne zaćmienie Słońca. Taki widok można było zobaczyć nad Polską Nagroda Pulitzera. Wyróżnienie dla 18-latki, która wyciągnęła telefon z kieszeni Ujął UFO na filmie. Wierzysz, że to obca cywilizacja? Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz Jak szybko porusza się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Widać to na zdjęciu