Oto sposób na wrzucanie postów na Instagram z poziomu komputera bez dodatkowych wtyczek

Instagram jest jednym z podstawowych narzędzi do promowania swojej twórczości w mediach społecznościowych. Korzysta z niego wielu fotografów, lecz jednym z największych minusów jest możliwość postowania tylko z urządzeń mobilnych. Nic bardziej mylnego! Oto sposób, jak przechytrzyć system.

Jeśli chcecie dobrze promować swoją twórczość w szeroko rozumianej sieci, na bank korzystacie z portali społecznościowych. Jednym z moich ulubionych jest Instagram. Wrzucam na niego zdjęcia ze swoich wypraw, jakieś ciekawe ujęcia, które dorwę poza domem, ale również swoje prace.

Zawsze denerwowało mnie to, że można postować zdjęcia tylko z poziomu urządzeń mobilnych – czy to ze smartfona, czy z tabletu. Oczywiście powstało wiele narzędzi, które obchodziły ten system i umożliwiały wrzucanie zdjęć z komputera. Było również kilka wtyczek do Lightrooma i stron internetowych. Ale po co się w to bawić, skoro wszystko, czego potrzebujecie to przeglądarka Google Chrome. Ten sposób jest naprawdę dziecinnie prosty.

1. Otwórzcie w Google Chrome stronę Instagrama i zalogujcie się na wasze konto

2. W prawym górnym rogu kliknijcie 3 pionowe kropki i wybierzcie pole ”Więcej narzędzi”, a następnie ”Narzędzia dla programistów"

Pojawi wam się okienko z kodem strony i widokiem mobilnym. Na górze, pod paskiem adresu, możecie wybrać tryb, w jakim będzie wyświetlany obraz. Ja użyłem tego dla iPhone 5, ponieważ używam iPhone SE, opartego na jego konstrukcji.

3. Kliknijcie na znaną wam ikonkę aparatu, by dodać zdjęcie. Otworzy się okno ładowania. Wybierzcie zdjęcie i zatwierdźcie wybór

4. Pojawi wam się okienko kadrowania, gdzie tak samo jak na telefonie lub tablecie możecie zmienić kadr – wystarczy przesunąć kursor z wciśniętym przyciskiem

Zobacz również: Sprawdzona metoda na retusz kobiecego portretu

Możecie również użyć tej samej opcji ”pełnego kadru” jak na urządzeniu mobilnym.

5. W kolejnym kroku wystarczy, że wpiszecie opis swojego zdjęcia

Jednak jak widzicie – nie ma nigdzie opcji udostępnienia zdjęcia w innych mediach, ani opcji oznaczania osób. To będziecie musieli już wykonać z poziomu urządzenia mobilnego.

Swój wybór akceptujecie kliknięciem przycisku ”Udostepnij”.

Gratulacje! Wasz post pojawił się na Instagramie bez konieczności korzystania z urządzenia mobilnego. Nie było tak źle, prawda?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Co w dzisiejszych czasach sprawia, że jesteśmy fotografami, a nie tylko posiadaczami aparatu? "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Przychodzi klient do fotografa… Zobacz to, co nieuchwytne - zdjęcia highspeed w domowym zaciszu Zdjęcie ze stocka - jakimi prawami się rządzą i skąd wziąć je za darmo? Jak wybrać najlepsze akumulatorki do lamp błyskowych? 5 szybkich rad, jak robić lepsze zdjęcia 6 ciekawych sposobów na modyfikację światła twojej lampy błyskowej Pierwsze kroki strobisty - jak wykorzystać lampy systemowe w plenerze? Naucz się 30 technik retuszu kompletnie za darmo. To prawdziwe vademecum fotografa Te proste animacje pomogą wam zrozumieć podstawy fotografii tradycyjnej Co daje zaklejanie logo? Czy w dzisiejszych czasach ma to w ogóle sens? Magia wielu zdjęć z National Geographic tkwi w świetle. Zobacz, jak je opanować Zostań mistrzem fotografowania smartfonem dzięki bezpłatnym poradnikom Apple'a Najlepsze obiektywy makro na wiosenne zdjęcia “How I Got The Shot” to poradnik, w którym zajrzymy za kulisy sesji fotograficznych Dlaczego plan sesji zdjęciowej jest taki ważny? Podpowiadamy, jak go zrobić Jaki papier wybrać do fotoksiążki? Pola eksploatacji – wszystko, co musisz o nich wiedzieć