11 minut o pozowaniu. Jak fotografować męską sylwetkę?

11 minut o pozowaniu. Jak fotografować męską sylwetkę?
Źródło zdjęć: © © Julia Trotti / [Instagram](https://www.instagram.com/juliatrotti/)
Sara Weber

13.05.2019 12:56, aktual.: 02.03.2023 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Australijska fotografka Julia Trotti w niecałe 12 minut opowiada, jak powinni ustawiać się mężczyźni, by korzystnie wyglądać na zdjęciach. Dzięki tym kilku prostym trikom, panowie bez doświadczenia w pozowaniu będą wyglądali doskonale.

Kilkanaście minut o pozowaniu

Julia Trotti na co dzień działa w obszarze fotografii mody, reportażu i portretu. Niedawno opublikowała na kalane YouTube film, trwający niespełna 12 minut, który jest pełen ciekawych porad. Fotografka w ciekawych i prosty sposób tłumaczy, jak ustawić nogi, co zrobić z rękami i jak wykorzystać potencjał otoczenia, by pokazać w korzystny sposób męską sylwetkę. Choć w sieci nie brak takich poradników, to ten jest wyjątkowy, ponieważ Julia udziela jasnych wskazówek, które przydadzą się nie tylko amatorom fotografii, ale wszystkim tym mężczyznom, którzy chcą dobrze wyglądać na zdjęciach np. publikowanych w mediach społecznościowych.

How to Pose MALES who are NOT Models!

Jak stać?

Pierwsza porada dotyczy ustawienia nóg, by nie stać na prostych nogach w rozkroku, lecz odstawić jedną nogę lekko w bok, ale nie w linii prostej, tylko wyprzedzając drugą nogę. Przednia noga powinna być lekko ugięta. Ręce można zaczepić o kieszenie w spodniach lub skrzyżować je na klatce piersiowej.

Obraz
© © Julia Trotti / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=O16RQWTNxaw&t=603s)

Potencjał otoczenia

Trotti pokazuje także potencjał otoczenia na przykładzie ściany budynku. Wystarczy się oprzeć pół-bokiem lub bokiem o ścianę, rozluźnić ciało, by uzyskać naturalne ujęcie męskiej sylwetki.

Obraz
© © Julia Trotti / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=O16RQWTNxaw&t=603s)

Jak usiąść?

Kolejny pomysł podsunięty w filmie Julii to znalezienia fajnego miejsca, gdzie można usiąść. Męska sylwetka prezentuje się wtedy proporcjonalnie i naturalnie. Autorka podpowiada, aby oczywiście zrelaksować ramiona i odpowiednio ułożyć ręce – przed sobą opuszczone na nogi, oparte dłonie na kolanach, usiąść "po turecku” i położyć łokcie na kolanach, a dłoń położyć na nadgarstku drugiej ręki.

Obraz
© © Julia Trotti / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=O16RQWTNxaw&t=603s)

Zdjęcia w ruchu

Trotti proponuje także wykonywanie zdjęć w ruchu – podczas chodzenia. Ponadto, podpowiada, że warto wyrażać emocje na zdjęciach za pomocą mimiki, która pasuje do wybranego ustawienia ciała. Julia mówi, by nie zawsze patrzeć w obiektyw. W każdym przypadku stawia na naturalizm i dobre samopoczucie podczas pozowania - to ważne Panowie, ponieważ jeśli wasza postawa będzie niewygodna i niedopasowana do waszej osobności, to będzie to widać na zdjęciu.

Obraz
© © Julia Trotti / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=O16RQWTNxaw&t=603s)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)