Zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży były ukrywane przed mediami. Teraz wyszły na jaw

Marilyn Monroe pragnęła dziecka jak niczego innego na świecie. Niestety los nie był dla niej łaskawy i poroniła trzykrotnie. Zwłaszcza ta ciąża była skrupulatnie ukrywana przed mediami, skandal wisiał w powietrzu.

© Frida Hull

Życie Marilyn Monroe to bardzo burzliwa historia – romanse, wykonanie piosenki dla prezydenta Kennedy’ego, liczne filmy i występy i na końcu samobójcza, tajemnicza śmierć. Ta kobieta do dziś jest uważana za wiele osób za ikonę stylu.

Zdjęcia, które widzicie, pokazują aktorkę w początkowej fazie ciąży. Zrobiła je przyjaciółka Monroe – Frida Hull, dokładnie 8. Lipca 1960 roku. Marilyn odbywała wtedy wizytę w nowojorskich Fox Studios. Była na przymiarce stylizacji oraz fryzury do filmu ”Skłóceni z życiem” (”The Misfits”) z Clarkiem Gable i Montgomerym Cliftem.

Ciąża ta była ukrywana przed całym światem. Aktorka zdradziła jedynie swojej przyjaciółce, Fridzie, że ojcem dziecka nie jest jej ówczesny mąż – scenarzysta Arthur Miller, lecz Yves Montand – jej partner z planu filmu ”Pokochajmy się” (”Let’s Make Love”), do którego scenariusz również napisał Arthur Miller.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

"1945" to historia ludzi, którzy przeżyli wybuch bomby atomowej w Hiroszimie i Nagasaki Artur Rogalski – fotograf, którego nie zatrzyma nic w podróży do świata kreatywności 10 miejsc, w których nie można fotografować do woli Miłosz Rebeś znalazł miejsce w fotografii, gdzie minimalizm spotyka się z miłością do deskorolki „Książe i żebrak”, czyli jak Horia Manolache pokazuje na zdjęciach marzenia ubogich i bezdomnych Tak fotografują niewidomi Prawdziwe oblicze wielkich metropolii Japonii Peter Lavery przez 50 lat dokumentował magiczne życie cyrkowców Najdłuższa linia tramwajowa w Polsce na fotografiach Jacka Foty 10 fotografii ślubnych, które nie powinny trafić do żadnego albumu [galeria] Tobias Meyer: "To właśnie człowiek wprowadza element historii do obrazu" BZ WBK Press Foto 2012 - najlepsze zdjęcia prasowe ubiegłego roku [galeria]

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Głuchoniemy mężczyzna odzyskał ukochanego psa z pożaru Jest 70 000 razy cenniejsza niż cała gospodarka na świecie. Oto nowe zdjęcie asteroidy Psyche 16 Zdjęcia NASA pokazują, jak zmienił się klimat przez lata Najlepsze współczesne zdjęcia uliczne według magazynu All About Photo Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce? Zdjęcie dnia. Słupy świetlne w Białymstoku. Zawdzięczamy je niskiej temperaturze Filmik z farmerem szczotkującym szkocką krowę wyżynną podbija internet Jak powstają filmy Kodaka? Zobacz wirtualną wycieczkę do fabryki Fotografka adoptowała 2 psy i robi im genialne zdjęcia podczas podróży Fotograf został zamknięty na kwarantannie z byłą żona i matką. Oto, jak odreagował Wildlife Photographer of the Year 2021. Oto najlepsze zdjęcia według publiczności Doskonałe zdjęcia psów. Czworonogi wyglądają na nich majestatycznie