Zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży były ukrywane przed mediami. Teraz wyszły na jaw

Marilyn Monroe pragnęła dziecka jak niczego innego na świecie. Niestety los nie był dla niej łaskawy i poroniła trzykrotnie. Zwłaszcza ta ciąża była skrupulatnie ukrywana przed mediami, skandal wisiał w powietrzu.

© Frida Hull

Życie Marilyn Monroe to bardzo burzliwa historia – romanse, wykonanie piosenki dla prezydenta Kennedy’ego, liczne filmy i występy i na końcu samobójcza, tajemnicza śmierć. Ta kobieta do dziś jest uważana za wiele osób za ikonę stylu.

Zdjęcia, które widzicie, pokazują aktorkę w początkowej fazie ciąży. Zrobiła je przyjaciółka Monroe – Frida Hull, dokładnie 8. Lipca 1960 roku. Marilyn odbywała wtedy wizytę w nowojorskich Fox Studios. Była na przymiarce stylizacji oraz fryzury do filmu ”Skłóceni z życiem” (”The Misfits”) z Clarkiem Gable i Montgomerym Cliftem.

Ciąża ta była ukrywana przed całym światem. Aktorka zdradziła jedynie swojej przyjaciółce, Fridzie, że ojcem dziecka nie jest jej ówczesny mąż – scenarzysta Arthur Miller, lecz Yves Montand – jej partner z planu filmu ”Pokochajmy się” (”Let’s Make Love”), do którego scenariusz również napisał Arthur Miller.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Mike Olbinski pokazał cały cykl życia tornada na jednym filmie poklatkowym Miniaturowe planety pełne ognistej wełny stalowej Zobaczcie najpiękniejsze zdjęcia zrobione z dronów w 2016 roku 36 krajów, 600 dni, 200 tys. km, 5 motocykli - najlepsze selfie, jakie widziałeś Budapesztańska dnio-noc ukazuje piękno charakterystycznych zakamarków miasta Skupiony Obama bije rekordy popularności na Flickrze Koty fotografowane od dołu mają jeszcze więcej uroku niż zwykle ”I see you”, czyli czego doświadczył Damian Chrobak w Wielkiej Brytanii [recenzja] „W życiu piękne są tylko chwile...” dewizą życiową Piotra Jamińskiego Gwiazdy kiedyś i dziś. Zobacz genialne fotomontaże World Press Photo 2019 – znamy nominowanych fotografów Atomowe grzyby z... grzybów. Henry Hargreaves porusza problem zagrożenia nuklearnego

Popularne w tym tygodniu:

W jego ogrodzie zamieszkały myszy. Dał im dom i robi piękne zdjęcia Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 530 tys. złotych dla 77-letniego fotografa. To dopiero coś! Marusia, czyli uśmiechnięty pies-ratownik. Zobacz ją w akcji Przejmujący obraz. Grupa gepardów przeprawia się przez rwącą rzekę Miłość nie wyklucza. Ta sesja kobiet z niepełnosprawnościami wzrusza Pasjonat ujął niesamowite zdarzenie kosmiczne. Wszystko widać jak na dłoni Nie chce się wierzyć, że ktoś opuścił te domy. W Skandynawii jest ich pełno Najlepsze zdjęcia astronomiczne minionego roku. Pierwsze miejsce jest zaskoczeniem Jak zmieniło się World Trade Center przez ostatnie 20 lat? Widać to na tym filmie Zamki, które musisz odwiedzić. Ich zdjęcia nie pozwalają zwlekać Wygrał ważny konkurs fotograficzny, ale się ukrywa. Wszystko ze strachu