Sigma 14-24 mm f/2.8 DG HSM Art oficjalnie! Zobacz zdjęcia przykładowe

W czwartek wspominaliśmy o plotkach na temat obiektywu Sigma 14-24 mm f/2.8 DG HSM Art. Tymczasem producent nie zwlekał i pokazał szkło oficjalnie. Jest to interesująca propozycja nie tylko dla fotografów krajobrazowych. Obiektyw będzie występował z mocowaniami: Canon EF, Nikon F oraz Sigma.

Nowy produkt w serii Art to ultra-szerokokątny obiektyw Sigma 14–24 mm f/2.8 DG HSM Art. Jest to propozycja kierowana do wszystkich miłośników patrzenia na świat ze zdecydowanie ciekawego punktu. Szkło zawiera 3 elementy FLD oraz SLD. Dodatkowo w konstrukcji znalazł się 80-milimetrowy element asferyczny. Tubus jest uszczelniony przez działaniem wody i kurzu.

Przysłona składa się z 9 listków, a minimalna odległość ostrzenia wynosi 26 centymetrów. Obiektyw jest dość ciężki, bo waży aż 1,2 kilograma! Cóż, jasne szerokie kąty tak już mają. Co ciekawe – do zestawu jest dołączona osłona przeciwsłoneczna, która może zostać zastąpiona mniejszą, przeznaczoną do tworzenia obrazów VR.

Obiektyw jest przystosowany do pracy z matrycami pełnoklatkowymi o dużej rozdzielczości – zarówno w lustrzankach jak i bezlusterkowcach. Interesujące jest to, że wersja do Canona współpracuje z programowym usuwaniem aberracji w aparacie. Producent informuje również, że każdy z obiektywów pochodził będzie z fabryki w japońskim Aizu.

Niestety nie znamy jeszcze cen i dostępności obiektywu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Nowe, jasne stałki do bezlusterkowców w bardzo przystępnej cenie Canon EOS 1D-X Mark III: Aktualizacja usuwa błąd zawieszania się i dodaje wideo 24p Samsung PL150 i PL100 - 12.2 mpix i podwójny wyświetlacz Z iPhone?em na wojnę, czyli fotoreportaż z Afganistanu wykonany telefonem Apple'a Ptaszki ćwierkają, że Panasonic pokaże aparat z pełną klatką Canon 5D Mark II firmware 2.0.3 wycofane - wpadka Canona Nowe gimbale DJI do lustrzanek i smartfonów ustabilizują każde ujęcie AF-S NIKKOR 20mm f/1,8G ED - jasny szeroki kąt dla pełnej klatki Nikon inwestuje w rynek… zaawansowanych drukarek 3D. To dopiero dziwny ruch Bestgrip umożliwia podłączenie obiektywów z lustrzanek do smartfonów. Tylko po co? Konseen Photo Studio, czyli namiot do fotografii portretowej Panasonic Lumix TZ10 z modułem GPS

Popularne w tym tygodniu:

Leica oficjalnie ogłosiła model M11. Jest lepiej, niż oczekiwano Nikkor Z 400 mm f/2.8 TC VR S – armata za kosmiczne pieniądze jest gotowa! Jaki odcień ma ludzka skóra? Pantone stworzył próbnik kolorów dla różnych karnacji