Agencja NASA ustanowiła nowy rekord fotografii dalekodystansowej

Agencja kosmiczna NASA dostarcza nam często bardzo interesujących zdjęć przestrzeni kosmicznej. Dzięki pracy naukowców możemy obserwować coraz bardziej odległe zakątki wszechświata. Niedawno została przekroczona kolejna granica.

© Pexels

Jedna z sond kosmicznych NASA ustanowiła nowy rekord w odległości fotografowanych obiektów. Znajdował się ponad 6 miliardów kilometrów od Ziemi. Przez prawie 30 lat najdalszym zdjęciem było to, wykonane przez sondę Voyager 1, opuszczająca Układ Słoneczny – ”Pale Blue Dot”.

Sonda New Horizons zarejestrowała zestaw zdjęć 5 grudnia 2017 roku. Są to dwa obiekty w Pasie Kuipera: 2012 HZ84 oraz 2012 HE85. Gdyby zdjęcia były przesyłane z prędkością światła, dotarcie na Ziemię zajęłoby im około 5 godzin i 39 minut. Niestety jednak tak nie jest i musieliśmy zaczekać na nowe zdjęcia chwilę dłużej.

Sonda obecnie znajduje się prawie 2 miliardy kilometrów za układem Plutona i obserwuje obiekt 2014 MU69, czyli planetoidę w Pasie Kuipera. W styczniu 2019 roku New Horizons ma przelecieć w okolicy tego ciała niebieskiego.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Z wizytą w fabryce Fujifilm, gdzie są produkowane flagowe obiektywy i korpusy Sprawdź swoją spostrzegawczość. Dasz się oszukać tym iluzjom optycznym? Stracili wszystko, ale studenci pomagają im odzyskać nadzieję Zobacz jak ekipa Nikona przygotowuje się do fotografowania Igrzysk w Pjongczang Jak myślisz – czy to to samo zdjęcie? Przyjrzyj się uważnie! Cały ten retusz - o co właściwie chodzi z zakazami i całą filozofią obróbki? Pierwsze GoPro w historii było aparatem analogowym do zadań specjalnych Jedziesz na wycieczkę i robisz zdjęcia? Okazuje się, że wszyscy robią je tak samo Zobaczcie jak reklamował się Kodak 30 lat temu, czyli fotograficzne trole w akcji Steven Soderbergh, filmowiec i laureat Oscara, nagrał film iPhone'em. Zwiastun zachwyca! Dodatkowe nogi i ręce na okładce ”Vanity Fair”? Grafik się nie postarał! Idealny komputer do Lightrooma? Temu fotografowi udało się taki zbudować Japoński aparat wojskowy z II wojny światowej wygląda jak karabin i może być twój Legendarny fotoreporter David Burnett po 40 latach przesiadł się z Canona na Sony Co jest lepsze: stary Nikon 50 mm f/1.2 czy nowy Nikkor 50 mm f/1.4 Dzięki Preset Brewery użyjesz swoich ustawień z Lightrooma w Photoshopie W 1995 roku cyfrówki były absolutną nowością. Ten aparat przeszedł do historii Zmęczyłeś się podczas fotografowania? Usiądź wygodnie na Chairpodzie Portrety w podczerwieni? Mathieu Stern pokazuje, z czym to się je! Jak sprawdził się tani obiektyw Yongnuo z profesjonalną kamerą Red Dragon 5K National Geographic istnieje już 130 lat! Zobacz jak zmieniały się jego okładki Pamiętacie Kodak Boxy? Aparat Hamm NuBox czerpie inspirację z tej legendy Zobacz, jak fotograf ustawia zdjęcie reporterskie. To się nie godzi! Skróty klawiszowe w Lightroomie, które ułatwią wam pracę

Popularne w tym tygodniu:

Rewolucja w świecie fotografii! Sony prezentuje nową matrycę bez efektu rolling shutter Szczęście fotografa: Radziecka Zorki za 15 dolarów okazała się 50 razy droższą Leiką! 40 mm - idealna ogniskowa do fotografowania? Dlaczego właśnie ta? Autor zdjęcia sprzedanego za milion euro powraca w akcji charytatywnej NiSi - filtry do smartfona w stylu systemu Cokin Zdjęcia Tesli w kosmosie zainspirowały ludzi do tworzenia zabawnych przeróbek Agencja NASA ustanowiła nowy rekord fotografii dalekodystansowej Podpowiadamy jak poprawić wygląd twoich zdjęć kulinarnych DPRSplit pomoże wyciągnąć większą rozpiętość tonalną z Canona EOS 5D Mark IV