Żółty kardynałek to niesamowicie rzadki ptak. Udało się go sfotografować!

Jeśli jesteście miłośnikami dzikiej przyrody, a zwłaszcza ptaków, to na pewno słyszeliście o żółtym kardynałku. Ten ptak występuje w naturze bardzo rzadko, więc śmiało można powiedzieć, ze ujęcie go na zdjęciu to szansa jedna na milion!

© Jeremy Black / Facebook

Internet aż huczy od tego, że żółty kardynałek załapał się na krótki filmik. Autorem nagrania jest Charlie Stephenson z miejscowości Alabaster w amerykańskim stanie Alabama. Kobieta opublikowała nagranie na Facebooku, ale dopiero po jakimś czasie zorientowała się, kim jest jej bohater.

Pomyślałam: ”Cóż, jest to ptak, którego nigdy wcześniej nie widziałam”. Później uświadomiłam sobie, że był to kardynałek, i to na dodatek żółty.

Charlie Stephenson

Autorka nagrania wspomina, że praktycznie zawsze, gdy obserwowała ptaki przy karmniku w swoim ogrodzie, widziała tego nietypowego gościa. Post Charlie zobaczył fotograf dzikiej przyrody Jeremy Black, który od razu zapytał, czy mógłby ją odwiedzić i zrobić zdjęcia kardynałkowi.

Obserwuję kardynałki od 40 lat i nigdy nie widziałem żółtego osobnika na wolności. Każdego roku dochodzą mnie słuchy o dwóch albo trzech przypadkach wystąpienia żółtego kardynałka w ogrodzie na terenie Stanów Zjednoczonych albo Kanady.

Geoffrey Hill

19 lutego Black wpadł ze sprzętem do Charlie i bacznie obserwował karmnik. Udało mu się sfotografować rzadkiego żółtego kardynałka. Profesor Goeffrey Hill z Uniwersytetu Auburn mówi, że to zwierzę może być dosłownie jednym na milion, a jego wygląd jest wynikiem ekstremalnie rzadkiej mutacji genów.

Więcej zdjęć Blacka znajdziecie na jego Instagramie oraz Facebooku.

Źródło: AL.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf potrzebował aż 4 lat, by zrobić niesamowite zdjęcia Budapesztu pogrążonego we mgle Namibia to jeden z cudów świata. Fotografie Fransa Lantinga sprawiają, że w ten cud jeszcze trudniej uwierzyć Rosyjski satelita pogodowy w drodze na orbitę. Zobacz zdjęcia ze startu Lifestylowe portrety bezdomnych Fotoreportaż żyje! „Idiot Box", czyli seria portretów o tym, czy telewizja robi z dzieci idiotów Luksusowe stroje wymagają wyjątkowej oprawy. Fotograf przeniósł je do świata bajek Czarnogóra 4x4 - 4 minuty w 4K Spektakularne laserowe show w Dubaju trafiło do Księgi Rekordów Guinessa Najbliższe zdjęcie Słońca w historii powstało zaledwie z odległości 77 mln km Jeden balkon, ponad 50 zachodów słońca - projekt Lisheng Changa Photoshopowe wpadki miesiąca - lipiec [galeria]

Popularne w tym tygodniu:

Polacy w finale Fotograficznych Mistrzostw Świata. Nasza reprezentacja nie zawiodła! Pił radioaktywną wodę. Odpadła mu szczęka Starcie jeleni w mroźny poranek. Fotografia na łonie natury Tatry na zdjęciach. Ujęcia o wschodzie i zachodzie słońca Natura jest zachwycająca. Takie sceny widać niezwykle rzadko Wybuch plazmy na Słońcu. Fotograf uchwycił to z własnego podwórka 717 miliardów pikseli. To największa gigapanorama dzieła sztuki, jaką zrobiono Ta fotografia obiegła całe USA. Matka chciała sprzedać swoje dzieci Zorza polarna w obwodzie murmańskim. Istny cud natury Zamienił puste mieszkania w aparaty. Tak powstały piękne dzieła sztuki Zorza polarna dostrzeżona nad Polską. Internauci dzielą się zdjęciami cudu natury Piękna scena na archipelagu Svalbard. Matka Natura potrafi zaskoczyć