12 fotografów zawalczy o 25 tys. euro w konkursie Leica Oskar Barnack Award 2018

12 fotografów zawalczy o 25 tys. euro w konkursie Leica Oskar Barnack Award 2018

Firma Leica ujawniła szczegóły, dotyczące tegorocznych 12 finalistów, którzy będą ubiegali się o nagrodę Oskara Barnacka. Szczęśliwi wybrańcy zostali dostrzeżeni na tle ponad 2500 innych fotografów z 110 krajów, a teraz czeka ich walka o 25 tysięcy euro.
Firma Leica ujawniła szczegóły, dotyczące tegorocznych 12 finalistów, którzy będą ubiegali się o nagrodę Oskara Barnacka. Szczęśliwi wybrańcy zostali dostrzeżeni na tle ponad 2500 innych fotografów z 110 krajów, a teraz czeka ich walka o 25 tysięcy euro.
Źródło zdjęć: © © Christian Werner / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Marcin Watemborski
12.06.2018 11:41, aktualizacja: 12.06.2018 13:41

Leica Oskar Barnack Award to prestiżowy konkurs fotograficzny, w którym artysci prezentują swoje reportaże. Poznaliśmy właśnie 12 finalistów, którzy powalczą nie tylko o pieniądze, ale również o ogromne uznanie międzynarodowe.

W konkursie były zgłaszane zestawy 10-12 zdjęć, które mają przedstawiać ”zależność między człowiekiem, a środowiskiem w jak najbardziej graficzny sposób”. Artyści mieli niezły orzech do zgryzienia, wybierając odpowiednie zdjęcia.
W konkursie były zgłaszane zestawy 10-12 zdjęć, które mają przedstawiać ”zależność między człowiekiem, a środowiskiem w jak najbardziej graficzny sposób”. Artyści mieli niezły orzech do zgryzienia, wybierając odpowiednie zdjęcia.© © Vanja Bucan / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Zwycięzca zostanie przedstawiony podczas oficjalnej gali wręczenia nagród, która odbędzie się w październiku, w Berlinie. Główną nagrodą jest 25 tysięcy euro w gotówce oraz sprzęt z serii Leica M, warty kolejne 10 tysięcy euro, więc naprawdę jest, o co walczyć. Najlepszy fotograf otrzyma aparat Leica M oraz zestaw obiektywów, drugie miejsce zostanie nagrodzone gotówką w wysokości 2,5 tysięcy euro.
Zwycięzca zostanie przedstawiony podczas oficjalnej gali wręczenia nagród, która odbędzie się w październiku, w Berlinie. Główną nagrodą jest 25 tysięcy euro w gotówce oraz sprzęt z serii Leica M, warty kolejne 10 tysięcy euro, więc naprawdę jest, o co walczyć. Najlepszy fotograf otrzyma aparat Leica M oraz zestaw obiektywów, drugie miejsce zostanie nagrodzone gotówką w wysokości 2,5 tysięcy euro.© © Ernesto Benavides / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Więcej informacji znajdziecie na stronie Leica Oskar Barnack Award.
Więcej informacji znajdziecie na stronie Leica Oskar Barnack Award.© © Turi (Salvatore) Calafato / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Obraz
© © Max Pinckers / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Obraz
© © Samuel Gratacap / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Obraz
© © Kechun Zhang / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Obraz
© © Daniel Chatard / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Obraz
© © Stephen Dock / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Obraz
© © Mary Gelman / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Obraz
© © Elsa Stubbé / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Obraz
© © Stéphane Lavoué / [www.leicaoskarbarnackaward.com](https://www.leicaoskarbarnackaward.com/en/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)