12 historii o zaufaniu

12 historii o zaufaniu
Olga Drenda

18.10.2012 07:34, aktual.: 26.07.2022 20:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

World Press Photo wydaje drugą publikację z pracami uczestników Joop Swart Masterclass. Tematem przewodnim „Next#02” jest zaufanie.

[solr id="fotoblogia-pl-52388" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/2501,world-press-photo-2012-zobacz-najlepsze-zdjecia-swiata-galeria" _mphoto="02-vincent-boisot-252x16-b9c2337.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2265[/block]

Publikacje z serii „Next”, wydawane przez World Press Photo, zawierają prace uczestników prestiżowych amsterdamskich warsztatów Joop Swart Masterclass. W tym roku ukazuje się już druga z nich. Pojawi się w niej dwunastu fotografów, z których każdy zinterpretował w inny sposób temat zaufania.

Dlaczego wybrano taki temat? James Wellford, fotoedytor „Newsweeka” i jeden z prowadzących warsztaty, wyjaśnia:

Opowiadając historię, fotograf polega na zaufaniu. Fotografia nigdy nie jest skończonym procesem, to niekończące się poszukiwanie. Zdjęcia nigdy nie przynoszą zakończeń, one rozpoczynają opowieść. Rejestrują chwile, w których możemy rozpocząć prawdziwy dialog ze światem.

„Next#02” ma 160 stron i zawiera 110 fotografii. Ich autorami są: Cemil Batur Gökçeer, Maja Daniels, Bieke Depoorter, Ilkin Huseynov, Tatiana Ilina, Jia DaiTengFei, Hajime Kimura, Sofie Amalie Klougart, Dhruv Malhotra, Muhammed Muheisen, llvy Njiokiktjien i Anastasia Rudenko. Każdy z nich przygotował fotoesej dotyczący tematu zaufania. W listopadzie w Amsterdamie autorzy przedyskutują swoje prace z zespołem pod kierownictwem Jodi Bieber.

Obraz

Książka pojawi się w sprzedaży w listopadzie. Galerię fotografii z albumu można zobaczyć tutaj.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)